gnome-utils 1.4.1.1 - en to eu translation catalogue (250 entries)

en: % Complete
eu: % osatuta

en: %b %d %H:%M:%S
eu: %bk %d %H:%M:%S

en: (null)
eu: (nulua)

en: *
eu: ×

en: 1 Hour
eu: ordu bat

en: 10 Min
eu: 10 min

en: 15 Min
eu: 15 min

en: 2 Hours
eu: 2 ordu

en: 20 Min
eu: 20 min

en: 3 Hours
eu: 3 ordu

en: 30 Min
eu: 30 min

en: 5 Min
eu: 5 min

en: A short description to attach to this block of time.
eu: Denbora-bloke honi erantsiko zaion azalpen laburra.

en: A title to assign to this project
eu: Proiektu honentzako izenburu bat

en: An unknown token was found during the parsing of
    	%s
eu: Ondokoa analizatzean token ezezagun bat aurkitu da:
    	%s

en: An unknown value was found during the parsing of
    	%s
eu: Ondokoa analizatzean balio ezezagun bat aurkitu da
    	%s

en: Auto-merge Gap:
eu: Fusio automatikoaren hutsunea:

en: Auto-merge Interval:
eu: Fusio automatikoaren tartea:

en: Bill
eu: Faktura

en: Billable
eu: Fakturagarria

en: Billable:
eu: Fakturagarria:

en: Billing Block:
eu: Fakturazio-bloka:

en: Billing Rate:
eu: Fakturazio-tasa:

en: Billing Status:
eu: Fakturaren egoera:

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Cancelled
eu: Bertan behera utzita

en: Cannot create pid-file!
eu: Ezin da pid fitxategia sortu!

en: Cannot open the project data file
    	%s
eu: Ezin da proiektuaren datu-fitxategi hau ireki
    	%s

en: Cannot write the config file
    	%s
eu: Ezin da konfigurazio-fitxategi honetan idatzi
    	%s

en: Cannot write the project data file
    	%s
eu: Ezin da proiektuaren datu-fitxategi honetan idatzi
    	%s

en: Change the current task for this project
eu: Aldatu uneko zeregina proiektu honetarako

en: Close
eu: Itxi

en: Completed
eu: Egina

en: Copy Selected Project
eu: Kopiatu hautatutako proiektua

en: Couldn't understand geometry (position and size)
     specified on command line
eu: Ezin izan da komando-lerroan zehaztu duzun
     geometria (kokalekua eta tamaina) ulertu

en: Create a New Project...
eu: Sortu proiektu berria...

en: Cut Entry & _Times
eu: Ebaki sarrera eta _orduak

en: Cut Selected Project
eu: Ebaki hautatutako proiektua

en: Delete Interval
eu: Ezabatu tartea

en: Description
eu: Azalpena

en: Diary Entry
eu: Agendako sarrera

en: Diary Entry:
eu: Agendako sarrera:

en: Display
eu: Bistaratzea

en: Do you want to continue?
eu: Jarraitu nahi duzu?

en: Does this item need immediate attention? Note that some urgent tasks might not be important.  For example, Bill may want you to answer his email today, but you may have better things to do today.
eu: Elementu honek berehalako arreta behar du? Kontuan izan presazko zeregin batzuk ez direla garrantzitsuak izaten. Baliteke Imanolek bere mezuari gaur erantzun diezaiozun nahi izatea, baina zuk beste egiteko batzuk izatea.

en: Done
eu: Eginda

en: Double Overtime
eu: Ordu estra bikoitzak

en: Double-Overtime Rate:
eu: Ordu estra prezio bikoitza:

en: Due
eu: Noizko

en: Due Date:
eu: Epemuga:

en: Due Date: the date by which the project absolutely must be completed by.
eu: Epemuga: proiektua guztiz noizko bukatu behar den.

en: Edit Interval
eu: Editatu tartea

en: Edit Preferences...
eu: Editatu hobespenak...

en: Edit Project Properties...
eu: Editatu proiektuaren propietateak...

en: End
eu: Amaitu

en: Enter a shell command to be executed when no projects are active.
eu: Sartu proiekturik aktibatuta ez dagoenean exekutatu behar den shell komandoa.

en: Enter a shell command to be executed whenever projects are switched.
eu: Sartu proiektuak aktibatuta daudenean exekutatu behar den shell komandoa.

en: Entry
eu: Sarrera

en: Entry Start:
eu: Sarreraren hasiera:

en: Entry Stop:
eu: Sarreraren amaiera:

en: Entry that will be logged when a project starts. Use %t for the project title, %d for the description, etc. See the manual for more options.
eu: Proiektu bat hastean erregistratuko den sarrera. Erabili %t proiektuaren izenburu gisa, %d azalpen gisa, etab. Ikus eskuliburua aukera gehiago lortzeko

en: Entry that will be logged when the project stops.  Use %t for the porject title, %d for the project description, etc. See the manual for more options.
eu: Proiektua amaitzean erregistratuko den sarrera.  Erabili %t proiektuaren izenburu gisa, %d azalpen gisa, etab. Ikus eskuliburua aukera gehiago lortzeko

en: Error 404 Not Found
eu: 404 errorea ez da aurkitu

en: Estimated Project Completion Date
eu: Proiektua noizko amaitu behar den

en: Estimated Project Start Date
eu: Proiektua noiz hasi behar den

en: Exact Time
eu: Denbora zehatza

en: Fee rate to be charged for this task.
eu: Zeregin honetan ordaindu beharreko tarifa.

en: Fields
eu: Eremuak

en: File %s exists, overwrite?
eu: %s fitxategia badago lehendik, gainidatzi nahi duzu?

en: Filename:
eu: Fitxategi-izena:

en: Flat Fee
eu: Tarifa laua

en: Flat Fee:
eu: Tarifa laua:

en: GEOMETRY
eu: GEOMETRIA

en: High
eu: Handia

en: Hold
eu: Mantendu

en: Hours to Finish:
eu: Amaitzeko falta diren orduak:

en: How important is it to perform this task?  Not everything important is urgent.  For example, it is important to file a tax return every year, but you have a lot of time to get ready to do this.
eu: Zenbateko garrantzia du zeregin honek?  Garrantzia duen guztia ez da zertanpresazkoa izan behar.  Adibidez, garrantzitsua da errentaren aitorpena urtero egitea, baina hori egiteko nahikoa denbora baduzu.

en: How should this task be billed?  "Billable" means bill to the customer in the normal fashion.   "Not Billable" means we can't ask for money for this, don't print on the invoice.   "No Charge" means print on the invoice as 'free/no-charge'.
eu: Nola fakturatu behar da zeregin hau?  "Fakturagarria" terminoak bezeroari ohiko moduan fakturatzea esan nahi du. "Ez fakturagarria" terminoak zereginhorregatik dirurik eskatu ezin dugula esan nahi du; ez ipini fakturan."Kargarik gabe" terminoak fakturan 'kargarik gabe' inprimatzea esan nahi du.

en: Idle Seconds:
eu: Inaktibo zenbat segundoz:

en: If the gap between intervals is smaller than this, the intervals will be merged together.
eu: Tarteen arteko hutsunea hori baino txikiagoa bada, tarteak elkarrekin fusionatuko dira.

en: If this project is billed for one price no matter how long it takes, enter the fee here.
eu: Proiektua prezio jakin batean fakturatu behar bada, beharko duen denbora kontuan hartu gabe, sartu hemen tarifa.

en: Imp
eu: Gar

en: Importance:
eu: Garrantzia:

en: Importance: How important is this project?
eu: Garrantzia: Zenbateko garrantzia du proiektuak?

en: In Progress
eu: Egiten

en: Inactivity Timeout
eu: Inaktibitate-egoeraren denbora-muga

en: Information
eu: Informazioa

en: Insert Diary Entry
eu: Txertatu agendako sarrera

en: Internal notes about the project that will not be printed on an invoice.
eu: Fakturan agertuko ez diren proiektuari buruzko barne-oharrak.

en: Intervals
eu: Tarteak

en: Intervals smaller than this will be discarded
eu: Hau baino txikiagoak diren tarteak baztertu egingo dira

en: Is this task ready to be billed to the customer? "Hold" means maybe, but not yet, needs review.   "Bill" means print this on the next invoice.   "Paid" means that it should no longer be included on invoices.
eu: Zeregin hori bezeroari fakturatzeko prest al dago? "Mantendu" terminoak 'oraindik ez' esan nahi du, berrikusi egin behar dela.   "Faktura" terminoak 'hurrengo fakturan inprimatu' esan nahi du.   "Ordaindua" terminoak fakturan ez dela gehiago ipini behar esan nahi du.

en: Logfile
eu: Egunkari-fitxategia

en: Low
eu: Txikia

en: Med
eu: Ertaina

en: Medium
eu: Tartekoa

en: Merge Down
eu: Fusionatu behean

en: Merge Up
eu: Fusionatu goian

en: Min Recorded:
eu: Erregistratutako minutuak:

en: Minimum Interval:
eu: Gutxieneko tartea:

en: Misc
eu: Hainbat

en: Month
eu: Hilabetea

en: New Diary Entry
eu: Agendako sarrera berria

en: New File
eu: Fitxategi berria

en: New Interval
eu: Tarte berria

en: New Project...
eu: Proiektu berria...

en: New Time Interval
eu: Denbora-tarte berria

en: No Charge
eu: Kargarik gabe

en: No Error
eu: Errorerik ez

en: Not Billable
eu: Ez fakturagarria

en: Not Set
eu: Konfiguratu gabe

en: Not Started
eu: Hasi gabe

en: Notes:
eu: Oharrak:

en: Old GTT Tasks
eu: GTTren ataza zaharkituak

en: On Hold
eu: Kontrolpean

en: Open File
eu: Ireki fitxategia

en: OverOver
eu: AmaitutaAmaituta

en: Overtime
eu: Ordu estrak

en: Overtime Rate:
eu: Ordu estren prezioa:

en: PROJECT
eu: PROIEKTUA

en: Paid
eu: Ordaindua

en: Paste Diary Entry
eu: Itsatsi agendako sarrera

en: Paste Project
eu: Itsatsi proiektua

en: Percent Complete: How much of this project has been finished till now.
eu: Egindakoaren ehunekoa: Orain arte zer egin den.

en: Planned Finish:
eu: Noizko bukatu:

en: Planned Start:
eu: Noiz hasi:

en: Planning
eu: Antolaketa

en: Project
eu: Proiektua

en: Project Description:
eu: Proiektuaren azalpena:

en: Project List Display
eu: Proiektu-zerrendaren bistaratzea

en: Project Title
eu: Proiektuaren izenburua

en: Project Title:
eu: Proiektuaren izenburua:

en: Rates
eu: Tasak

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Regular
eu: Erregularra

en: Regular Rate:
eu: Tasa erregularra:

en: Reports
eu: Txostenak

en: Save
eu: Gorde

en: Save File
eu: Gorde fitxategia

en: Save HTML To File
eu: Gorde HTML fitxategian

en: Select a project on startup
eu: Hautatu proiektu bat abioan

en: Set how Uncertain the Start Time Is
eu: Ezarri hasiera-orduaren ziurtasun eza zenbatekoa den

en: Shall I setup a new configuration?
eu: Konfigurazio berri bat hasi?

en: Shell Commands
eu: Shell komandoak

en: Show Current Diary Entry
eu: Erakutsi agendaren uneko sarrera

en: Show Estimated Effort
eu: Erakutsi espero den ahalegina

en: Show Percent Complete
eu: Erakutsi ehunekoa osoa

en: Show Planned Project End Date
eu: Erakutsi proiektua amaitzeko data

en: Show Planned Project Start Date
eu: Erakutsi proiektua hasteko data

en: Show Project Description
eu: Erakutsi proiektuaren azalpena

en: Show Project Due Date
eu: Erakutsi proiektuaren epemuga

en: Show Project Importance
eu: Erakutsi proiektuaren garrantzia

en: Show Project Status
eu: Erakutsi proiektuaren egoera

en: Show Project Urgency
eu: Erakutsi proiektuaren presa

en: Show Seconds
eu: Erakutsi segundoak

en: Show Status Bar
eu: Erakutsi egoera-barra

en: Show Sub-Projects
eu: Erakutsi azpipropietateak

en: Show Table Header
eu: Erakutsi taularen goiburukoa

en: Show Time For The Current Diary Entry
eu: Erakutsi agendako uneko sarreraren denbora

en: Show Time This Month
eu: Erakutsi hilabete honetako denbora

en: Show Time This Week
eu: Erakutsi aste honetako denbora

en: Show Time This Year
eu: Erakutsi urte honetako denbora

en: Show Time Today
eu: Erakutsi gaurko denbora

en: Show Toolbar Icons
eu: Erakutsi tresna-barrako ikonoak

en: Show Toolbar Texts
eu: Erakutsi tresna-barrako testuak

en: Show Tooltips
eu: Erakutsi argibideak

en: Show Total Time Ever
eu: Erakutsi orain arteko denbora guztira

en: Show `Cut', `Copy', `Paste'
eu: Erakutsi 'Ebaki', 'Kopiatu', 'Itsatsi'

en: Show `Help'
eu: Erakutsi 'Laguntza'

en: Show `Journal'
eu: Erakutsi `Egunkari-liburua'

en: Show `New'
eu: Erakutsi 'Berria'

en: Show `Preferences'
eu: Erakutsi 'Hobespenak'

en: Show `Properties'
eu: Erakutsi 'Propietateak'

en: Show `Quit'
eu: Erakutsi 'Irten'

en: Show `Timer'
eu: Erakutsi 'Kronometroa'

en: Show a sample introductory primer for designing custom reports
eu: Erakutsi mostrako oinarrizko eredu bat txosten pertsonalizatuak egiteko

en: Show a sample invoice for this project
eu: Erakutsi proiektu honen mostrako faktura

en: Show the 'szing', that is, the estimated amount of work that it will take to perform this project.
eu: Erakutsi 'szing'-a, hau da, proiektua burutzeko egin behar den gutxi gorabeherako lan-kopurua.

en: Show the timesheet journal for this project
eu: Erakutsi proiektu honen denbora-orrien egunkari-liburua

en: Size
eu: Tamaina

en: Sizing: How much work it will take to finish this project.
eu: Kalkulatzen: Proiektua burutzeko egin beharreko lanak.

en: Specify geometry
eu: Zehaztu geometria

en: St_art
eu: _Hasi

en: Start
eu: Hasi

en: Start Fuzz
eu: Hasi Fuzz

en: Start the timer running
eu: Kronometroa martxan jartzen du

en: Start/Stop Timer
eu: Hasi/Gelditu kronometroa

en: Status
eu: Egoera

en: Status:
eu: Egoera:

en: Sto_p
eu: Ge_lditu

en: Stop
eu: Gelditu

en: Stop the timer
eu: Kronometroa gelditzen du

en: Switches between projects that happen faster than this will not be logged (enter the number of seconds)
eu: Proiektu batetik bestera azkar aldatzen da, erregistratzeko denborarik ere ez du ematen (sartu denbora segundotan)

en: The billed unit of time will be rounded to an integer multiple of this time.
eu: Fakturatutako denbora-unitatea denbora horren multiplo izango den zenbaki oso batera biribilduko da.

en: The current active project will be made inactive after there has been no keyboard/mouse activity after this number of seconds.  Set to -1 to disable.
eu: Uneko proiektu aktiboa inaktibo egotera pasatuko da denbora horretan teklatuaren/saguaren aktibitaterik ez badago.  Ezarri -1ean desgaitzeko.

en: The current diary entry
eu: Agendako uneko sarrera

en: The current status of this project.
eu: Proiektu honen uneko egoera.

en: The dollars per hour charged for overtime work on this project.
eu: Proiektu honetan egindako ordu estrengatik kobratutako dolar-kopurua.

en: The dollars per hour normally charged for this project.
eu: Normalean proiektu honetan orduko kobratzen den dolar-kopurua.

en: The file
    	%s
    seems to be corrupt
eu: Fitxategi hau
    	%s
    badirudi hondatuta dagoela

en: The file %s was not found.
eu: %s fitxategia ez da aurkitu.

en: The over-overtime rate (overtime on Sundays, etc.)
eu: Ordu estren prezioa (igandeetako ordu estrak, etab.)

en: Time below which an interval is merged with its neighbors
eu: Denbora horren azpitik tarte bat bere ingurukoekin fusionatzen da

en: Time spent on this project this month.
eu: Proiektuan hilabete honetan emandako denbora.

en: Time spent on this project this week.
eu: Proiektuan aste honetan emandako denbora.

en: Time spent on this project this year.
eu: Proiektuan urte honetan emandako denbora.

en: Time spent on this project today.
eu: Proiektu honetan gaur emandako denbora.

en: Time spent under the current diary entry.
eu: Agendako uneko sarreran emandako denbora.

en: Timer
eu: Kronometroa

en: Title
eu: Titulua

en: Today
eu: Gaur

en: Toolbar
eu: Tresna-barra

en: Toolbar Segments
eu: Tresna-barraren zatiak

en: Total
eu: Guztira

en: Total time spent on this project.
eu: Proiektu honetan guztira erabilitako denbora.

en: U
eu: P

en: Unable to open the file %s
    %s
eu: Ezin da %s fitxategia ireki
    %s

en: Unkown Error
eu: Errore ezezaguna

en: Urgency:
eu: Presa:

en: Urgency: Does this project need to be done soon, done quickly?
eu: Presa: Proiektu hau berehala egin behar da? Azkar egin behar da?

en: Use Logfile
eu: Erabili egunkari-fitxategia

en: User's Guide and Manual
eu: Erabiltzailearen gida eta eskuliburua

en: View Calendar
eu: Ikusi egutegia

en: View Project Fields
eu: Ikusi proiektuaren eremuak

en: View and Edit Timestamp Logs
eu: Ikusi eta editatu denbora-marken erregistroak

en: Warning
eu: Abisua

en: Week
eu: Astea

en: What is the status of this project?
eu: Zein da proiektu honen egoera?

en: Year
eu: Urtea

en: _Cut Diary Entry
eu: _Ebaki agendako sarrera

en: _Edit Diary Entry
eu: Editatu _agendako sarrera

en: _Invoice...
eu: _Faktura...

en: _Journal...
eu: _Egunkari-liburua...

en: _New Diary Entry
eu: _Agendako sarrera berria

en: _New Project...
eu: Proiekt_u berria...

en: _New Report...
eu: _Txosten berria...

en: _Paste Diary Entry
eu: _Itsatsi agendako sarrera

en: _Primer...
eu: _Oinarrizko eredua...

en: _Reports
eu: _Txostenak

en: _Timer
eu: Krono_metroa

en: _Timer Running
eu: Kronometroa mart_xan

en: a short description that will be printed on the invoice.
eu: fakturan agertuko den azalpen laburra.

en: empty
eu: hutsik

en: minutes
eu: minutu

en: no description
eu: deskribapenik ez

en: program exited
eu: programatik irtenda

en: program started
eu: programa hasita

en: project %t started
eu: %t proiektua hasi da

en: seconds
eu: segundo

en: stopped project %t
eu: %t proiektua gelditu da
