gqview 2.0.0 - en to bg translation catalogue (661 entries)

en:   +t, --with-tools           force show of tools
bg:   +t, --with-tools           налагане на показване на инструментите

en:   --debug                    turn on debug output
bg:   --debug                    включване на изход за изчистване на грешки

en:   -f, --fullscreen           start in full screen mode
bg:   -f, --fullscreen           пускане в режим цял екран

en:   -h, --help                 show this message
bg:   -h, --help                 показване на това съобщение

en:   -l, --list                 open collection window for command line
bg:   -l, --list                 отваряне на прозорец за колекции за командния ред

en:   -r, --remote               send following commands to open window
bg:   -r, --remote               изпращане на следните команди към отворен прозорец

en:   -rh,--remote-help          print remote command list
bg:   -rh,--remote-help          показване на списъка дистанционни команди

en:   -s, --slideshow            start in slideshow mode
bg:   -s, --slideshow            пускане в режим прожекция

en:   -t, --without-tools        force hide of tools
bg:   -t, --without-tools        налагане на скриване на инструментите

en:   -v, --version              print version info
bg:   -v, --version              извеждане на информация за версията

en:  Paused
bg:  Пауза

en:  Slideshow
bg:  Прожекция

en: #
bg: номер

en: % similar to
bg: % подобно на

en: %.1f GB
bg: %.1f ГБ

en: %.1f MB
bg: %.1f МБ

en: %d bytes
bg: %d байта

en: %d files
bg: %d файла

en: %d files (set 2)
bg: %d файла (набор 2)

en: %d files%s
bg: %d файла%s

en: %d images
bg: %d изображения

en: %d images (%d)
bg: %d изображения (%d)

en: %d matches found in %d files
bg: %d съвпадения намерени в %d файла

en: %s - GQview Collection
bg: %s - GQview колекция

en: %s, %d files
bg: %s, %d файла

en: %s, %d files (%s, %d)
bg: %s, %d файла (%s, %d)

en: %s, %d files (%s, %d)%s
bg: %s, %d файла (%s, %d)%s

en: %s, %d files%s
bg: %s, %d файла %s

en: ( %d x %d ) %s bytes
bg: ( %d × %d ) %s байта

en: ( ? x ? ) %s bytes
bg: ( ? × ? ) %s байта

en: (drag to change order)
bg: (пренареждането се извършва чрез влачене)

en: (no read permission) %s bytes
bg: (няма право за четене) %s байта

en: <printer name>
bg: <име на принтер>

en: A file with name %s already exists.
bg: Вече съществува файл с име %s.

en: About - GQview
bg: Относно - GQview

en: About to delete the file:
     %s
bg: Относно изтриването на файла:
     %s

en: Active monitor
bg: Активен монитор

en: Active screen
bg: Активен екран

en: Add Bookmark
bg: Добавяне на отметка

en: Add Collection
bg: Добавяне на колекция

en: Add _Bookmark
bg: Добавяне на _отметка

en: Add contents _recursive
bg: _Рекурсивно добавяне на съдържанията им

en: Add image
bg: Добавяне на изображение

en: Add keywords to selected files
bg: Добавяне на ключови думи към избраните файлове

en: Add keywords to selected files, replacing the existing ones.
bg: Добавяне на ключови думи към избраните файлове, заменяйки досега съществуващите.

en: Add selection
bg: Добавяне на избрани

en: Add to new collection
bg: Добавяне към нова колекция

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: Advanced view
bg: Подробен преглед

en: All
bg: Всички

en: All Files
bg: Всички файлове

en: All files
bg: Всички файлове

en: Allow enlargement of image for zoom to fit.
bg: Допускане на уголемяване на изображението при мащабиране до вместване.

en: An error occured printing to %s.
bg: Възникна грешка при печатане с %s.

en: Aperture
bg: Бленда

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Append collection
bg: Добавяне към колекция

en: Append from collection...
bg: Добавяне от колекция...

en: Append from file list
bg: Добавяне от файловия списък

en: Art
bg: Изкуство

en: Ascending
bg: Възходящо

en: Auto rename
bg: Автоматично преименуване

en: Auto rotate image using Exif information
bg: Автоматично завъртане използвайки Exif информацията

en: Begin text
bg: Начало на текста

en: Behavior
bg: Поведение

en: Best
bg: Най-добро

en: Bilinear
bg: Би-линейно

en: Black background
bg: Черен фон

en: Bottom:
bg: Долу:

en: C_lear
bg: Из_чистване

en: C_lose window
bg: _Затваряне на прозореца

en: Cache Maintenance - GQview
bg: Поддръжка на кеш - GQview

en: Cache and Data Maintenance
bg: Поддръжка на кеш и данни

en: Cache thumbnails
bg: Кеширане на смалени изображения

en: Cache thumbnails into .thumbnails
bg: Кеширане на смалени изображения в .thumbnails

en: Camera
bg: Камера

en: Can not auto rename with the selected
    number set, one or more files exist that
    match the resulting name list.
bg: Не е възможно автоматично преименуване с избрания 
    набор числа, имената на един или повече файла съществуват 
    така, че съвпадат с ново-получения списък.

en: Cancel
bg: Отказ

en: Case sensitive sort
bg: Подреждане с чувствителност към регистъра

en: Change to folder:
bg: Преминаване в директорията:

en: Change to home folder
bg: Преминаване в домашната папка

en: Checksum
bg: Контролна сума

en: Choose the destination folder.
bg: Избор на папка-цел.

en: Clean up
bg: Изчистване

en: Clear cache
bg: Изчистване на кеш

en: Clear trash
bg: Изчистване на боклука

en: Clearing cached thumbnails...
bg: Премахване на кеширани смалени изображения...

en: Clearing thumbnails...
bg: Изчистване на смалени изображения...

en: Close _window
bg: За_тваряне на прозореца

en: Close collection
bg: Затваряне на колекция

en: Co_ntinue
bg: Продъл_жаване

en: Collection Files
bg: Файлове-колекции

en: Collection empty
bg: Празна колекция

en: Collection exists
bg: Колекцията съществува

en: Collection has been modified.
    Save first?
bg: Колекцията е променена.
    Запазване?

en: Collections
bg: Колекции

en: Collections have been modified. Quit anyway?
bg: Колекциите са променени. Излизане?

en: Command line
bg: Команден ред

en: Comment:
bg: Коментар:

en: Compare by:
bg: Сравняване чрез:

en: Compare to:
bg: Сравняване с:

en: Compare two file sets
bg: Сравняване на два набора файлове

en: Comparing...
bg: Сравнение...

en: Compress ratio:
bg: Съотношение на компресията:

en: Configure options
bg: Избор на настройки

en: Confirm file delete
bg: Потвърждаване за изтриване на файл

en: Continue slides_how
bg: Продължаване на про_жекция

en: Convenience
bg: Удобство

en: Copy
bg: Копиране

en: Copy - GQview
bg: Копиране - GQview

en: Copy file
bg: Копиране на файл

en: Copy multiple files
bg: Копиране на множество файлове

en: Copyright
bg: Авторско право

en: Could not create dir:%s
bg: Не можа да бъде създадена директория:%s

en: Could not create folder
bg: Не може да бъде създадена папка

en: Create folder in:
    %s
    named:
bg: Създаване на папка в:
    %s
    с име:

en: Create thumbnails
bg: Създаване на смалени изображения

en: Creating GQview dir:%s
bg: Създаване на директория на GQview:%s

en: Credits...
bg: Заслуги...

en: Custom
bg: Потребителско

en: Custom printer
bg: Потребителски принтер

en: Custom printer:
bg: Потребителски принтер:

en: Custom similarity threshold:
bg: Потребителски праг на прилика:

en: Date
bg: Дата

en: Date digitized
bg: Дата на цифровизиране

en: Date original
bg: Дата на оригинала

en: Default printer
bg: Стандартен принтер

en: Defaults
bg: Стандартни

en: Delay between image change:
bg: Закъснение между смените на изображения:

en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete all cached thumbnails.
bg: Изтриване на всички кеширани смалени изображения.

en: Delete failed
bg: Неуспешно изтриване

en: Delete file
bg: Изтриване на файл

en: Delete file - GQview
bg: Изтриване на файл - GQview

en: Delete file?
bg: Изтриване?

en: Delete files - GQview
bg: Изтриване на файлове - GQview

en: Delete multiple files
bg: Изтриване на множество файлове

en: Descend folders in tree view
bg: Спускане в папките в дървовидния преглед

en: Description
bg: Описание

en: Desktop
bg: Работно пространство

en: Destination:
bg: Назначение:

en: Details
bg: Подробности

en: Determined by Window Manager
bg: Определено от Мениджъра на прозорци

en: Dimensions
bg: Размери

en: Dimensions:
bg: Размери:

en: Disable File Filtering
bg: Забрана за филтриране на файлове

en: Disable screen saver
bg: Забрана на екранния предпазител

en: Dithering method:
bg: Метод на размиване:

en: Drop files to compare them.
bg: Пускане на файлове за сравнение.

en: Dropped list includes folders.
bg: Пуснатият списък съдържа папки.

en: E_xif data
bg: Exif д_анни

en: Edit Bookmark
bg: Редактиране на отметка

en: Edit command results
bg: Резултати от команда за редакция

en: Edit favorite keywords list.
bg: Редактиране на списък от предпочитани думи.

en: Editors
bg: Редактори

en: Elements
bg: Елементи

en: Empty
bg: Празно

en: Enable Delete key
bg: Разрешаване на клавиша Delete

en: End text
bg: Край на текста

en: Envelope #10
bg: Плик #10

en: Envelope #9
bg: Плик #9

en: Envelope C4
bg: Плик C4

en: Envelope C5
bg: Плик C5

en: Envelope C6
bg: Плик C6

en: Error copying file
bg: Грешка при копирането на файл

en: Error creating folder
bg: Грешка при създаването на папка

en: Error moving file
bg: Грешка при местене на файл

en: Error renaming file
bg: Грешка при преименуване на файл

en: Executive
bg: Изпълнително

en: Existing file
bg: Съществуващ файл

en: Exit _full screen
bg: Излизане от _цял екран

en: Exposure bias
bg: Отклонение на експозицията

en: Exposure program
bg: Настройка на експозицията

en: F_ull screen
bg: _Цял екран

en: Failed to rename
    %s
    The number was %d.
bg: Неуспешно преименуване на
    %s
    Номерът беше %d.

en: Failed to rename %s to %s.
bg: Неуспешно преименуване на %s в %s.

en: Failed to run command:
    %s
bg: Неуспешно задействане на командата:
    %s

en: Failed to save the collection:
    %s
bg: Неуспешно запазване на колекцията:
    %s

en: Failure writing to file %s
bg: Неуспешно записване на файла %s

en: Favorite
bg: Предпочитани

en: Favorite keywords list
bg: Списък от предпочитани ключови думи

en: File %d of %d
bg: Файл %d от %d

en: File date is
bg: Дати на файлове

en: File date:
bg: Дата на файл:

en: File deletion failed
bg: Неуспешно изтриване на файл

en: File format:
bg: Формат на файл:

en: File name
bg: Имена на файлове

en: File name:
bg: Име на файл:

en: File not found
bg: Файлът не е открит

en: File size is
bg: Големини на файлове

en: File size:
bg: Големина на файл:

en: File type:
bg: Тип файл:

en: File types
bg: Типове файлове

en: File:
bg: Файл:

en: Filename:
bg: Име на файл:

en: Files
bg: Файлове

en: Filter
bg: Филтър

en: Filter:
bg: Филтър:

en: Filtering
bg: Филтриране

en: Find _duplicates...
bg: Откриване на _дубликати...

en: Find duplicates - GQview
bg: Откриване на дубликати - GQview

en: Find duplicates recursive...
bg: Рекурсивно откриване на дубликати...

en: Fit image to _window
bg: Вместване на изображението в прозоре_ца

en: Fit image to window
bg: Вместване на изображението в прозореца

en: Fit window to image when tools are hidden/floating
bg: Приспособяване на прозореца към изображението когато инструментите са скрити/отделени

en: Flash
bg: Светкавица

en: Float Controls
bg: Разделяне на елементите

en: Focal length
bg: Фокусно разстояние

en: Folder exists
bg: Папката съществува

en: Folder not found
bg: Папката не е открита

en: Folder:
bg: Папка:

en: Folders
bg: Папки

en: Font
bg: Шрифт

en: Format
bg: Формат

en: Format:
bg: Формат:

en: Full screen
bg: Цял екран

en: Full size
bg: Пълна големина

en: GQview %s
    
    Copyright (c) %s John Ellis
    website: %s
    email: %s
    
    Released under the GNU General Public License
bg: GQview %s
    
    Авторски права © %s John Ellis
    уеб-страница: %s
    електронна поща: %s
    
    Разпространява се под GNU General Public License

en: GQview - exit
bg: GQview - изход

en: GQview Preferences
bg: GQview настройки

en: GQview Tools
bg: Инструменти на GQview

en: GQview full screen
bg: GQview на цял екран

en: GQview thumbnail cache
bg: Кеш със смалени изображения на GQview

en: General
bg: Основни

en: Group:
bg: Група:

en: Height
bg: Височина

en: Help - GQview
bg: Помощ - GQview

en: Hide file _list
bg: Скриване на _файловия списък

en: Hide tool_bar
bg: Скриване на _лентата с инструменти

en: Home
bg: Домашна

en: Hyper (best, but slowest)
bg: Превъзходно (най-доброто, но най-бавно)

en: ISO sensitivity
bg: Чувствителност според ISO

en: I_cons
bg: _Икони

en: Icon:
bg: Икона:

en: Image
bg: Изображение

en: Image %d of %d
bg: Изображение %d от %d

en: Image content is
bg: Изображения със съдържание

en: Image description
bg: Описание на изображението

en: Image dimensions are
bg: Изображения с размери

en: Image file
bg: Графичен файл

en: Image properties - GQview
bg: Свойства на изображението - GQview

en: Image search - GQview
bg: Търсене на изображения - GQview

en: Image size:
bg: Големина на изображение:

en: In place renaming
bg: Преименуване на място

en: Include subfolders
bg: Включване на под-папки

en: Invalid destination
bg: Невалидна цел

en: Invalid file name:
    %s
bg: Невалидно име на файл:
    %s

en: Invalid filename
bg: Невалидно файлово име

en: Invalid folder
bg: Невалидна папка

en: Keyword Presets
bg: Подготвени ключови думи

en: Keywords
bg: Ключови думи

en: Keywords:
bg: Ключови думи:

en: Landscape
bg: Пейзаж

en: Layout
bg: Подредба

en: Leave Zoom at previous setting
bg: Да се запази мащаба от предишната настройка

en: Left:
bg: Ляво:

en: Legal
bg: Юридическо

en: Letter
bg: Писмо

en: Light source
bg: Източник на светлина

en: Limit size when auto-sizing window (%):
bg: Ограничение на размера при автоматично оразмеряване на прозорец (%):

en: Link
bg: Връзка

en: Link failed
bg: Неуспешно свързване

en: Loading thumbs...
bg: Зареждане на смалени...

en: Location:
bg: Местоположение:

en: MB
bg: МБ

en: Maintenance
bg: Поддръжка

en: Margins
bg: Граници

en: Match case
bg: отчитайки регистъра

en: Maximum size:
bg: Максимална големина:

en: Menu name
bg: Име на меню

en: Metadata
bg: Мета-данни

en: Metering mode
bg: Метод на измерване

en: Miscellaneous
bg: Други

en: Monitor
bg: Монитор

en: Mouse wheel scrolls image
bg: Колелото на мишката плъзга изображението

en: Move
bg: Преместване

en: Move - GQview
bg: Преместване - GQview

en: Move _down
bg: _Спускане

en: Move _up
bg: _Повдигане

en: Move file
bg: Преместване на файл

en: Move multiple files
bg: Преместване на множество файлове

en: N_ew folder...
bg: _Нова папка...

en: Name
bg: Име

en: Name:
bg: Име:

en: Nature
bg: Природа

en: Navigation
bg: Навигация

en: Nearest (worst, but fastest)
bg: Приблизително (най-лошото, но най-бързо)

en: New Bookmark
bg: Нова отметка

en: New _window
bg: Нов Прозоре_ц

en: New file
bg: Нов файл

en: New folder
bg: Нова папка

en: New folder - GQview
bg: Нова папка - GQview

en: New name:
bg: Ново име:

en: None
bg: Без

en: Normal
bg: Нормално

en: Offscreen cache size (Mb per image):
bg: Размер на извън-екранния кеш (МБ за изображение):

en: One image per page
bg: Едно изображение на страница

en: Open _recent
bg: Отваряне на преди_шни

en: Open collection
bg: Отваряне на колекция

en: Orientation
bg: Ориентация

en: Orientation:
bg: Ориентация:

en: Original Name
bg: Първоначално име

en: Original name:
bg: Първоначално име:

en: Output of %s
bg: Изход на %s

en: Overwrite File
bg: Презаписване на файл

en: Overwrite _all
bg: Презаписване на _всички

en: Overwrite existing file?
bg: Презаписване на съществуващ файл?

en: Overwrite file
bg: Презаписване на файла

en: Overwrite file?
bg: Презаписване на файла?

en: Owner:
bg: Собственик:

en: P_references...
bg: _Настройки...

en: Padding:
bg: Допълване:

en: Page %d
bg: Страница %d

en: Paper
bg: Хартия

en: Path
bg: Път

en: Path:
bg: Път:

en: Pause slides_how
bg: _Пауза на прожекция

en: People
bg: Хора

en: Permission denied
bg: Достъпът е отказан

en: Photo 6x4
bg: Снимка 6x4

en: Photo 8x10
bg: Снимка 8×10

en: Places
bg: Места

en: Please enter an existing file for image content.
bg: Моля въведете съществуващ файл за съдържание на изображението.

en: Please enter an existing folder to search.
bg: Моля въведете съществуваща папка за претърсване.

en: Please select an existing folder.
bg: Моля изберете съществуваща папка.

en: Portrait
bg: Портрет

en: Possessions
bg: Имоти

en: PostScript file
bg: PostScript файл

en: Postcard
bg: Пощенска карта

en: Preload next image
bg: Презареждане на следващото изображение

en: Preview
bg: Преглед

en: Print - GQview
bg: Печат - GQview

en: Print...
bg: Печат...

en: Printer
bg: Принтер

en: Printing %d pages to %s.
bg: Разпечатване на %d страници с %s.

en: Printing error
bg: Грешка при печатане

en: Progressive keyboard scrolling
bg: Прогресивно плъзгане от клавиатурата

en: Proof sheet
bg: Коректура

en: Proof size:
bg: Корекция на размера:

en: Quality:
bg: Качество:

en: Quit GQview
bg: Напускане на GQview

en: Random
bg: Произволно

en: Rank
bg: Класиране

en: Re_fresh
bg: Презаре_ждане

en: Reading checksums...
bg: Четене на контролни суми...

en: Reading dimensions...
bg: Четене на размери...

en: Reading similarity data...
bg: Четене на данни за прилика...

en: Rectangular selection in icon view
bg: Правоъгълно избиране в иконния преглед

en: Recurse
bg: Рекурсивно

en: Refresh file list
bg: Опресняване на файловия списък

en: Refresh on file change
bg: Опресняване при смяна на файл

en: Rem_ove
bg: _Премахване

en: Remember print settings
bg: Запаметяване на настройките на принтера

en: Remember tool state (float/hidden)
bg: Запаметяване на състоянието на инструментите (отделени/залепени)

en: Remember window positions
bg: Запаметяване на положението на прозорците

en: Remote GQview not running, starting...
bg: Дистанционен GQview не работи, стартиране...

en: Remote command list:
bg: Списък с дистанционни команди:

en: Remote not available
bg: Дистанционният е недостъпен

en: Remove orphaned keywords and comments.
bg: Премахване на ключови думи и коментари, които не дават резултат.

en: Remove orphaned or outdated thumbnails.
bg: Премахване на остарели или такива без налични
    оригинали смалени изображения.

en: Removing old metadata...
bg: Премахване на стари мета-данни...

en: Removing old thumbnails...
bg: Премахване на стари смалени изображения...

en: Rename
bg: Преименуване

en: Rename - GQview
bg: Преименуване - GQview

en: Rename file
bg: Преименуване на файл

en: Rename multiple files
bg: Преименуване на множество файлове

en: Render
bg: Рендване

en: Render thumbnails for a specific folder.
bg: Рендване на смалени изображения за определена папка.

en: Repeat
bg: Повтаряне

en: Replace existing file by renaming new file.
bg: Замяна на съществуващ файл с ново-именуван файл.

en: Replace existing file with new file.
bg: Заменяне на съществуващия файл с новия файл.

en: Reset editors
bg: Установяване на редакторите по подразбиране

en: Reset filters
bg: Установяване на филтрите по подразбиране

en: Resolution
bg: Разделителна способност

en: Review %d files
bg: Преглед на %d файла

en: Right:
bg: Дясно:

en: Rotate 1_80
bg: Завъртане·на·1_80°

en: Rotate _180
bg: Завъртане на _180°

en: Rotate _counterclockwise
bg: Завъ_ртане ↺

en: Rotate jpeg clockwise
bg: завъртане на JPEG ↻

en: Rotate jpeg counterclockwise
bg: завъртане на JPEG ↺

en: SIGPIPE error writing to printer.
bg: SIGPIPE грешка при запис към принтера.

en: S_kip all
bg: Пропускане на _всички

en: S_tart
bg: _Стартиране

en: Safe delete
bg: Безопасно изтриване

en: Safe delete: %s
bg: Безопасно изтриване: %s

en: Save Failed
bg: Неуспешно запазване

en: Save collection
bg: Запазване на колекция

en: Save collection _as...
bg: Запазване на колекция кат_о...

en: Save comment now
bg: Запазване на коментара веднага

en: Screen
bg: Екран

en: Search:
bg: Търсене в:

en: Searching...
bg: Търсене...

en: Select _all
bg: _Маркиране на всичко

en: Select _none
bg: _Размаркиране на всичко

en: Select all
bg: Маркиране на всички

en: Select folder
bg: Избор на папка

en: Select group _1 duplicates
bg: Избиране на п_ървите от всяка група дубликати

en: Select group _2 duplicates
bg: Избиране на _останалите от всяка група дубликати

en: Select icon
bg: Избор на икона

en: Select none
bg: Размаркиране на всички

en: Select path
bg: Избор на път

en: Selection
bg: Избор

en: Set as _wallpaper
bg: Поставяне _като тапет

en: Set zoom 1:1
bg: Установяване на мащаб 1:1

en: Shared thumbnail cache
bg: Споделен кеш със смалени изображения

en: Show
bg: Показване

en: Show _thumbnails
bg: Пока_зване на смалени изображения

en: Show entries that begin with a dot
bg: Показване на елементи които започват с точка

en: Show filename _text
bg: Показване име на _файл

en: Show hidden
bg: Показване на скрити

en: Show thumbnails
bg: Показване на смалени изображения

en: Shutter speed
bg: Скорост на затвора

en: Similarity
bg: Прилика

en: Similarity (custom)
bg: Прилика (потребителска)

en: Similarity (high)
bg: Прилика (висока)

en: Similarity (low)
bg: Прилика (ниска)

en: Size
bg: Големина

en: Size:
bg: Големина:

en: Slide show
bg: Прожекция

en: Slideshow recursive
bg: Рекурсивна прожекция

en: Smooth image flip
bg: Плавно обръщане на изображения

en: Sort
bg: Подреждане

en: Sort Manager
bg: Манипулатор за подреждане

en: Sort _manager
bg: Манипулатор _за подреждане

en: Sort by date
bg: Подреждане по дата

en: Sort by name
bg: Подреждане по име

en: Sort by number
bg: Подреждане по номер

en: Sort by path
bg: Подреждане по път

en: Sort by size
bg: Подреждане по големина

en: Sorting...
bg: Подреждане...

en: Source
bg: Източник

en: Source and destination are the same, operation cancelled.
bg: Източникът и целта са еднакви, операцията е прекъсната.

en: Source matches destination
bg: Източникът съвпада с целта

en: Source to copy matches destination
bg: Източникът за копиране съвпада с целта

en: Source to move matches destination
bg: Източникът за местене съвпада с целта

en: Specified path:
    %s
    is a folder, collections are files
bg: Указаният път:
    %s
    е папка, колекциите са файлове

en: Start #
bg: Начален номер

en: Startup
bg: Стартиране

en: State
bg: Състояние

en: Stay above other windows
bg: Стоене над останалите прозорци

en: Store keywords and comments local to source images
bg: Запазване на ключовите думи и коментарите при оригиналните изображения

en: Store thumbnails local to source images
bg: Запазване на смалени изображения при оригиналните изображения

en: Subject distance
bg: Отдалеченост на предмета

en: Tabloid
bg: Таблоид

en: Tag
bg: Етикет

en: Text
bg: Текст

en: The collection:
    %s
    already exists.
bg: Колекцията:
    %s
    вече съществува.

en: The current collection is empty, save aborted.
bg: Текущата колекция е празна, запазването е прекратено.

en: The folder:
    %s
    already exists.
bg: Папката:
    %s
    вече съществува.

en: The path:
    %s
    already exists as a file.
bg: Пътят:
    %s
    вече съществува като файл.

en: The specified folder can not be found.
bg: Указаната папка не може да бъде открита.

en: This will remove all thumbnails that have
    been saved to disk, continue?
bg: Това ще премахне всички смалени изображения които
    са събрани на диска, продължаване?

en: This will remove the trash contents.
bg: Това ще премахне съдържанието на боклука.

en: This will reset the edit commands to the defaults.
    Continue?
bg: Това ще установи командите за редакторите по подразбиране.
    Продължаване?

en: This will reset the file filters to the defaults.
    Continue?
bg: Това ще установи настройките на филтрите по подразбиране.
    Продължаване?

en: Thumbnail image in cache failed to load, trying to recreate.
bg: Неуспешно зареждане на смалено изображение от кеша, опит за пресъздаване.

en: Thumbnails
bg: Смалени изображения

en: Tiles
bg: Плочки

en: Todo
bg: Задачи

en: Toggle _slideshow
bg: Включване на _прожекция

en: Tools
bg: Инструменти

en: Top:
bg: Горе:

en: Tr_ee
bg: _Дървовиден

en: Transparent:
bg: Прозрачен:

en: Turn off safe delete
bg: Изключване на безопасно изтриване

en: Two pass zooming
bg: Двупътно мащабиране

en: Unable to access or create the trash folder.
    "%s"
bg: Невъзможен е достъпът или създаването на папка за боклук.
    "%s"

en: Unable to copy file:
    %s
    to itself.
bg: Невъзможно е да бъде копиран файлът:
    %s
    върху себе си.

en: Unable to copy file:
    %s
    to:
    %s
bg: Невъзможно е да бъде копиран файлът:
    %s
    в:
    %s

en: Unable to copy file:
    %s
    to:
    %s
    during multiple file copy.
bg: Невъзможно е да бъде копиран файлът:
    %s
    в:
    %s
    по време на копиране на множество файлове.

en: Unable to create folder:
    %s
bg: Невъзможно е да бъде създадена папката:
    %s

en: Unable to delete file:
     %s
     Continue multiple delete operation?
bg: Невъзможно е да бъде изтрит файлът:
     %s
     Продължаване на изтриването на множеството файлове?

en: Unable to delete file:
    %s
bg: Невъзможно е да бъде изтрит файлът:
    %s

en: Unable to load:
    %s
bg: Невъзможно е да се зареди:
    %s

en: Unable to move file:
    %s
    to itself.
bg: Невъзможно е да бъде преместен файлът:
    %s
    върху себе си.

en: Unable to move file:
    %s
    to:
    %s
bg: Невъзможно е да бъде преместен файлът:
    %s
    в:
    %s

en: Unable to move file:
    %s
    to:
    %s
    during multiple file move.
bg: Невъзможно е да бъде преместен файлът:
    %s
    в:
    %s
    по време на преместване на множество файлове.

en: Unable to open pipe for writing.
    "%s"
bg: Не може да се отвори програмен канал за запис.
    "%s"

en: Unable to remove old file from trash folder
bg: Невъзможно е да бъде премахнат стар файл от папката за боклук

en: Unable to rename file:
    %s
     to:
    %s
bg: Невъзможно е да бъде преименуван файлът:
    %s
     на:
    %s

en: Unable to rename file:
    %s
    to:
    %s
bg: Невъзможно е да бъде преименуван файлът:
    %s
    на:
    %s

en: Unable to write history lists to: %s
bg: Невъзможно е да бъдат записани списъците с историята в: %s

en: Undo last image
bg: Отмяна за последното изображение

en: Units:
bg: Единици:

en: Unlimited
bg: Неограничен

en: Unlink failed
bg: Неуспешно развързване

en: Unsorted
bg: Неподредени

en: Untitled
bg: Без заглавие

en: Untitled (%d)
bg: Неозаглавена (%d)

en: Usage: gqview [options] [path]
bg: Употреба: gqview [опции] [път]

en: Use current
bg: Използване на текущата

en: Use shared thumbnail cache
bg: Използване на споделен кеш за смалени изображения

en: Use xvpics thumbnails when found (read only)
bg: Използване на xvpics смалени изображения когато бъдат открити (само четене)

en: Value
bg: Стойност

en: View
bg: Преглед

en: View as _icons
bg: Преглед като _икони

en: View as _tree
bg: _Дървовиден преглед

en: View in _new window
bg: Преглед в _нов прозорец

en: When new image is selected:
bg: Когато е избрано ново изображение:

en: When operating with multiple files, please select
    a folder, not a file.
bg: При действие с множество файлове избирайте
    папка, а не файл.

en: Width
bg: Ширина

en: Windows
bg: Прозорци

en: Zoom
bg: Мащаб

en: Zoom _1:1
bg: Мащаб _1:1

en: Zoom _in
bg: _Увеличаване на мащаба

en: Zoom _out
bg: _Намаляване на мащаба

en: Zoom in
bg: Увеличаване

en: Zoom increment:
bg: Стъпка на промяна на мащаба:

en: Zoom out
bg: Намаляване

en: Zoom to original size
bg: Да се мащабира към оригиналната големина

en: [set 1]
bg: [набор 1]

en: _About
bg: _Относно

en: _Add contents
bg: _Добавяне на съдържанията им

en: _Adjust
bg: На_гласяване

en: _Append
bg: _Добавяне

en: _Contents
bg: _Съдържание

en: _Copy
bg: _Копиране

en: _Copy...
bg: _Копиране...

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: _Delete...
bg: Изтриван_е...

en: _Discard
bg: От_хвърляне

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _File
bg: _Файл

en: _Find duplicates...
bg: Откриване на _дубликати...

en: _Flip
bg: О_бръщане

en: _Float file list
bg: _Отлепване файловия списък

en: _Full screen
bg: _Цял екран

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Hide file list
bg: Скриване на _файловия списък

en: _Keyboard shortcuts
bg: Бързи _клавиши

en: _Keywords
bg: Кл_ючови думи

en: _List
bg: Списъ_к

en: _Mirror
bg: О_гледално

en: _Move
bg: _Преместване

en: _Move...
bg: Пре_местване...

en: _New collection
bg: Нова колекци_я

en: _New folder...
bg: _Нова папка...

en: _Open collection...
bg: _Отваряне на колекция...

en: _Overwrite
bg: _Презаписване

en: _Print...
bg: _Печат...

en: _Properties
bg: _Свойства

en: _Properties...
bg: _Свойства...

en: _Quit
bg: _Изход

en: _Refresh
bg: Презаре_ждане

en: _Release notes
bg: _Бележки за изданието

en: _Remove
bg: _Премахване

en: _Rename
bg: П_реименуване

en: _Rename...
bg: П_реименуване...

en: _Rotate clockwise
bg: _Завъртане ↻

en: _Save collection
bg: Запазване на колек_ция

en: _Search...
bg: _Търсене...

en: _Skip
bg: _Пропускане

en: _Skip folders
bg: _Пропускане на папки

en: _Slideshow
bg: _Прожекция

en: _Sort
bg: _Подреждане

en: _Start slideshow
bg: Започване на про_жекция

en: _Stop slideshow
bg: _Спиране на прожекция

en: _Thumbnail maintenance...
bg: _Поддръжка на смалени изображения...

en: _Thumbnails
bg: _Смалени изображения

en: _Up to parent
bg: _Обратно към родителската

en: _View
bg: Пре_глед

en: _Zoom to fit
bg: _Мащабиране до побиране

en: action
bg: действие

en: after
bg: след

en: and
bg: и

en: aperture
bg: бленда

en: auto
bg: автоматично

en: average
bg: усредено

en: before
bg: преди

en: between
bg: между

en: bottom left
bg: долу ляво

en: bottom right
bg: долу дясно

en: center weighted
bg: центрирано

en: centimeter
bg: сантиметър

en: centimeters
bg: сантиметра

en: click start to begin
bg: щракни "Стартиране" за започване

en: comments
bg: коментарите

en: contains
bg: които съдържат

en: creative
bg: творческа

en: daylight
bg: дневна светлина

en: detected by strobe
bg: доловено е чрез стробиране

en: done
bg: извършено

en: dot
bg: точки

en: empty
bg: празно

en: equal to
bg: равни на

en: error saving config file: %s
bg: грешка при запазване на конфигурационен файл: %s

en: exclude
bg: никоя от които не съответства

en: first image
bg: първо изображение

en: flash
bg: светкавица

en: fluorescent
bg: флуоресцентен

en: folder
bg: папката

en: greater than
bg: по-големи от

en: hide tools
bg: скриване на инструменти

en: in %s...
bg: чрез %s...

en: in (unknown)...
bg: в (непознат)...

en: inch
bg: инч

en: inches
bg: инча

en: infinity
bg: ∞

en: invalid or ignored: %s
    Use --help for options
bg: невалидно или пренебрегнато: %s
    Използвайте --help за показване на опциите

en: is
bg: които са

en: jpeg, high quality
bg: jpeg, високо качество

en: jpeg, low quality
bg: jpeg, ниско качество

en: jpeg, normal quality
bg: jpeg, обикновено качество

en: landscape
bg: пейзажна

en: last image
bg: последно изображение

en: left bottom
bg: ляво долу

en: left top
bg: ляво горе

en: less than
bg: по-малки от

en: manual
bg: ръчна

en: match all
bg: всички от които съответстват

en: match any
bg: някои от които съответстват

en: millimeters
bg: милиметра

en: mode:
bg: метод:

en: multi-segment
bg: многосегментно

en: multi-spot
bg: многоспотово

en: new_folder
bg: нова_папка

en: next image
bg: следващо изображение

en: no
bg: не

en: normal
bg: нормална

en: not defined
bg: неопределена

en: not detected by strobe
bg: не е доловено чрез стробиране

en: off
bg: изключено

en: on
bg: включено

en: open file
bg: отваряне на файл

en: open file in new window
bg: отваряне на файл в нов прозорец

en: other
bg: друго

en: page %d of %d
bg: страница %d от %d

en: partial
bg: частично

en: picas
bg: пики

en: points
bg: точки

en: portrait
bg: портретна

en: previous image
bg: предишно изображение

en: quit
bg: напускане

en: red-eye reduction
bg: намаляване на "червени очи"

en: results
bg: резултатите

en: right bottom
bg: дясно долу

en: right top
bg: дясно горе

en: running...
bg: действа...

en: seconds
bg: секунди

en: set slide show delay in seconds
bg: задаване на закъснение на прожекция в секунди

en: show tools
bg: показване на инструменти

en: shutter
bg: затвор

en: spot
bg: спотово

en: start full screen
bg: започване на цял екран

en: start recursive slide show
bg: започване на рекурсивна прожекция

en: start slide show
bg: започване на прожекция

en: stop full screen
bg: спиране на цял екран

en: stop slide show
bg: спиране на прожекция

en: stopped by user
bg: спряно от потребител

en: stopping...
bg: спиране...

en: toggle full screen
bg: включване на цял екран

en: toggle slide show
bg: включване на прожекция

en: top left
bg: горе ляво

en: top right
bg: горе дясно

en: tungsten (incandescent)
bg: волфрам (нажежаема жичка)

en: unknown
bg: непознато

en: valid options are:
bg: валидни опции са:

en: yes
bg: да

en: yes, detected by strobe
bg: да, доловено е чрез стробиране

en: yes, not detected by strobe
bg: да, не е доловено чрез стробиране
