xmms 1.2.9 - en to ca translation catalogue (738 entries)

en: 
    Joystick Control: error reading
ca: 
    Control del joystick: error de lectura

en: 
    Segmentation fault
    
    You've probably found a bug in XMMS, please visit
    http://bugs.xmms.org and fill out a bug report.
ca: 
    Problema de segmentació
    
    Probablement heu trobat un error fortuït en l'XMMS. Si us plau, visiteu
    http://bugs.xmms.org i ompliu un informe d'error fortuït.

en: 
    Total length: %d:%.2d
ca: 
    Duració total: %d:%.2d

en:  (%d data tracks)
ca: (%d pistes de dades)

en:  (disabled)
ca:  (inhabilitat)

en:  (enabled)
ca:  (habilitat)

en: %d frames
    Filesize: %lu B
ca: %d marcs
    Mida del fitxer: %lu B

en: %d of %d files successfully deleted.
ca: S'han eliminat correctament %d fitxers de %d.

en: %s
    Error protection: %s
    Copyright: %s
    Original: %s
    Emphasis: %s
ca: %s
    Protecció d'error: %s
    Copyright: %s
    Original: %s
    Èmfasi: %s

en: %s
    Unable to open file: %s
ca: %s
    No es pot obrir el fitxer: %s

en: %s
    Unable to truncate file: %s
ca: %s
    No es pot truncar el fitxer: %s

en: %s
    Unable to write to file: %s
ca: %s
    No s'ha pogut escriure al fitxer: %s

en: %s already exists.
ca: %s ja existeix.

en: %s: illegal option -- %c
ca: %s: opció no permesa -- %c

en: %s: invalid option -- %c
ca: %s: opció no vàlida -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció `%c%s' no permet cap argument

en: %s: option `%s' is ambiguous
ca: %s: l'opció `%s' és ambigua

en: %s: option `%s' requires an argument
ca: %s: l'opció `%s' necessita un argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció `--%s' no permet cap argument

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció `-W %s' no permet cap argument

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
ca: %s: l'opció `-W %s' és ambigua

en: %s: option requires an argument -- %c
ca: %s: l'opció necessita un argument -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
ca: %s: opció no reconeguda `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
ca: %s: opció no reconeguda `--%s'

en: (none)
ca: (cap)

en: (unknown)
ca: (desconegut)

en: /About XMMS
ca: /Quant a XMMS

en: /Add
ca: /Afegeix

en: /Add/Directory
ca: /Afegeix/Directori

en: /Add/File
ca: /Afegeix/Fitxer

en: /Add/Url
ca: /Afegeix/Url

en: /Always On Top
ca: /Sempre al davant

en: /Analyzer Falloff
ca: /Caiguda de l'analitzador

en: /Analyzer Falloff/Fast
ca: /Caiguda de l'analitzador/Ràpida

en: /Analyzer Falloff/Fastest
ca: /Caiguda de l'analitzador/Molt ràpida

en: /Analyzer Falloff/Medium
ca: /Caiguda de l'analitzador/Mitjana

en: /Analyzer Falloff/Slow
ca: /Caiguda de l'analitzador/Lenta

en: /Analyzer Falloff/Slowest
ca: /Caiguda de l'analitzador/Molt lenta

en: /Analyzer Mode
ca: /Mode de l'analitzador

en: /Analyzer Mode/-
ca: /Mode de l'analitzador/-

en: /Analyzer Mode/Bars
ca: /Mode de l'analitzador/Barres

en: /Analyzer Mode/Fire
ca: /Mode de l'analitzador/Foc

en: /Analyzer Mode/Lines
ca: /Mode de l'analitzador/Línies

en: /Analyzer Mode/Normal
ca: /Mode de l'analitzador/Normal

en: /Analyzer Mode/Peaks
ca: /Mode de l'analitzador/Pics

en: /Analyzer Mode/Vertical Lines
ca: /Mode de l'analitzador/Línies verticals

en: /Autoscroll Song Name
ca: /Desplaça automàticament el nom de la cançó

en: /By extension
ca: /Per extensió

en: /Configure Equalizer
ca: /Configura l'equalitzador

en: /Delete
ca: /Suprimeix

en: /Delete/Auto-load preset
ca: /Suprimeix/Opcions programades de càrrega automàtica

en: /Delete/Preset
ca: /Suprimeix/Opcions programades

en: /DoubleSize
ca: /Mida doble

en: /Easy Move
ca: /Moviment fàcil

en: /Equalizer WindowShade Mode
ca: /Mode WindowShade de l'equalitzador

en: /Exit
ca: /Surt

en: /File Info
ca: /Informació del fitxer

en: /Graphical EQ
ca: /EQ gràfic

en: /Import
ca: /Importa

en: /Import/WinAMP Presets
ca: /Importa/Opcions programades del WinAMP

en: /Jump To File
ca: /Salta al fitxer

en: /Jump To Time
ca: /Salta al punt

en: /Load
ca: /Carrega

en: /Load/-
ca: /Carrega/-

en: /Load/Auto-load preset
ca: /Carrega/Opcions programades de càrrega automàtica

en: /Load/Default
ca: /Carrega/Per defecte

en: /Load/From WinAMP EQF file
ca: /Carrega/D'un fitxer EQF del WinAMP

en: /Load/From file
ca: /Carrega/D'un fitxer

en: /Load/Preset
ca: /Carrega/Opcions programades

en: /Load/Zero
ca: /Carrega/Zero

en: /Main Window
ca: /Finestra principal

en: /No Playlist Advance
ca: /Sense avançament de la llista de reproducció

en: /Options
ca: /Opcions

en: /Peaks Falloff
ca: /Caiguda dels pics

en: /Peaks Falloff/Fast
ca: /Caiguda dels pics/Ràpida

en: /Peaks Falloff/Fastest
ca: /Caiguda dels pics/Molt ràpida

en: /Peaks Falloff/Medium
ca: /Caiguda dels pics/Mitjana

en: /Peaks Falloff/Slow
ca: /Caiguda dels pics/Lenta

en: /Peaks Falloff/Slowest
ca: /Caiguda dels pics/Molt lenta

en: /Physically Delete Files
ca: /Elimina els fitxers físicament

en: /Play Directory
ca: /Directori de reproducció

en: /Play File
ca: /Reprodueix el fitxer

en: /Play Location
ca: /Ubicació de reproducció

en: /Playback
ca: /Reprodueix

en: /Playback/-
ca: /Reprodueix/-

en: /Playback/10 Tracks Back
ca: /Reprodueix/Retrocedeix 10 pistes

en: /Playback/10 Tracks Fwd
ca: /Reprodueix/Avança 10 pistes

en: /Playback/Back 5 Seconds
ca: /Reprodueix/Retrocedeix 5 segons

en: /Playback/Clear Queue
ca: /Reprodueix/Neteja la cua

en: /Playback/Fwd 5 Seconds
ca: /Reprodueix/Avança 5 segons

en: /Playback/Jump to File
ca: /Reprodueix/Salta al fitxer

en: /Playback/Jump to Time
ca: /Reprodueix/Salta al punt

en: /Playback/Next
ca: /Reprodueix/Següent

en: /Playback/Pause
ca: /Reprodueix/Pausa

en: /Playback/Play
ca: /Reprodueix/Reprodueix

en: /Playback/Previous
ca: /Reprodueix/Anterior

en: /Playback/Start of List
ca: /Reprodueix/Inici de la llista

en: /Playback/Stop
ca: /Reprodueix/Atura

en: /Playlist
ca: /Llista de reproducció

en: /Playlist Editor
ca: /Editor de la llista de reproducció

en: /Playlist WindowShade Mode
ca: /Mode WindowShade de la llista de reproducció

en: /Playlist/Load List
ca: /Llista de reproducció/Carrega una llista

en: /Playlist/New List
ca: /Llista de reproducció/Nova llista

en: /Playlist/Save List
ca: /Llista de reproducció/Desa la llista

en: /Preferences
ca: /Preferències

en: /Queue - Unqueue
ca: /Posa a la cua - Lleva de la cua

en: /Randomize List
ca: /Ordena la llista aleatòriament

en: /Refresh Rate
ca: /Ràtio de refresc

en: /Refresh Rate/Eighth (~6 fps)
ca: /Ràtio de refresc/Un vuitè (~6 fps)

en: /Refresh Rate/Full (~50 fps)
ca: /Ràtio de refresc/Total (~50 fps)

en: /Refresh Rate/Half (~25 fps)
ca: /Ràtio de refresc/Mitja (~25 fps)

en: /Refresh Rate/Quarter (~13 fps)
ca: /Ràtio de refresc/Un quart (~13 fps)

en: /Reload skin
ca: /Torna a carregar l'aparença

en: /Remove
ca: /Elimina

en: /Remove Dead Files
ca: /Elimina els fitxers no operatius

en: /Remove/All
ca: /Elimina/Totes

en: /Remove/Crop
ca: /Elimina/No seleccionades

en: /Remove/Misc
ca: /Elimina/Misc

en: /Remove/Selected
ca: /Elimina/Seleccionades

en: /Repeat
ca: /Repeteix

en: /Reverse List
ca: /Inverteix la llista

en: /Save
ca: /Desa

en: /Save/-
ca: /Desa/-

en: /Save/Auto-load preset
ca: /Desa/Opcions programades de càrrega automàtica

en: /Save/Default
ca: /Desa/Per defecte

en: /Save/Preset
ca: /Desa/Opcions programades

en: /Save/To WinAMP EQF file
ca: /Desa/A un fitxer EQF del WinAMP

en: /Save/To file
ca: /Desa/A un fitxer

en: /Scope Mode
ca: /Mode d'abast

en: /Scope Mode/Dot Scope
ca: /Mode d'abast/Abast dels punts

en: /Scope Mode/Line Scope
ca: /Mode d'abast/Abast de les línies

en: /Scope Mode/Solid Scope
ca: /Mode d'abast/Abast sòlid

en: /Selection
ca: /Selecció

en: /Selection/-
ca: /Selecció/-

en: /Selection/Invert Selection
ca: /Selecció/Inverteix la selecció

en: /Selection/Read Extended Info
ca: /Selecció/Llig la informació extesa

en: /Selection/Select All
ca: /Selecció/Selecciona-ho tot

en: /Selection/Select None
ca: /Selecció/No seleccionis cap

en: /Show on all desktops
ca: /Mostra a tots els escriptoris

en: /Shuffle
ca: /Ordre aleatori

en: /Skin Browser
ca: /Navegador d'aparences

en: /Sort
ca: /Ordena

en: /Sort List
ca: /Ordena la llista

en: /Sort List/By Date
ca: /Ordena la llista/Per data

en: /Sort List/By Filename
ca: /Ordena la llista/Pel nom del fitxer

en: /Sort List/By Path + Filename
ca: /Ordena la llista/Pel camí + nom del fitxer

en: /Sort List/By Title
ca: /Ordena la llista/Pel títol

en: /Time Elapsed
ca: /Temps transcorregut

en: /Time Remaining
ca: /Temps restant

en: /View File Info
ca: /Mostra la informació del fitxer

en: /Visualization
ca: /Visualització

en: /Visualization Mode
ca: /Mode de visualització

en: /Visualization Mode/Analyzer
ca: /Mode de visualització/Analitzador

en: /Visualization Mode/Off
ca: /Mode de visualització/Desactivat

en: /Visualization Mode/Scope
ca: /Mode de visualització/Àmbit

en: /Visualization plugins
ca: /Extensions de visualització

en: /WindowShade Mode
ca: /Mode WindowShade

en: /WindowShade VU Mode
ca: /Mode vúmetre del WindowShade

en: /WindowShade VU Mode/Normal
ca: /Mode vúmetre del WindowShade/Normal

en: /WindowShade VU Mode/Smooth
ca: /Mode vúmetre del WindowShade/Suau

en: 16 bit
ca: 16 bits

en: 3DFX Fullscreen mode
ca: Mode de pantalla completa 3DFX

en: 3DNow! optimized decoder
ca: Decodificador optimitzat per a 3DNow!

en: 8 bit
ca: 8 bits

en: A Cappella
ca: A Capella

en: ALSA %s output plugin
ca: Extensió de sortida ALSA %s

en: ALSA Driver configuration
ca: Configuració del controlador ALSA

en: About
ca: Quant a

en: About ALSA Driver
ca: Quant al controlador ALSA

en: About ESounD Plugin
ca: Quant a l'extensió ESounD

en: About Echo Plugin
ca: Quant a l'extensió Echo

en: About Extra Stereo Plugin
ca: Quant a l'extensió Extra Stereo

en: About Joystick Driver
ca: Quant al programa de control del joystick

en: About MPEG Layer 1/2/3 plugin
ca: Quant a la extensió MPEG Layer 1/2/3

en: About OSS Driver
ca: Quant a l'OSS Driver

en: About Ogg Vorbis Plugin
ca: Quant a l'extensió Ogg Vorbis

en: About Solaris Audio Driver
ca: Quant al controlador d'àudio per a Solaris

en: About Tone Generator
ca: Quant al Tonegenerator

en: About Voice Removal Plugin
ca: Quant a l'extensió Voice Removal

en: About XMMS
ca: Quant al XMMS

en: About mikmod plugin
ca: Quant a l'extensió mikmod

en: About the Sun Driver
ca: Quant al controlador Sun

en: Acoustic
ca: Acústica

en: Add
ca: Afegeix

en: Add all files in directory
ca: Afegeix tots els fitxers del directori

en: Add drive
ca: Afegeix una unitat

en: Add selected files
ca: Afegeix els fitxers seleccionats

en: Additional Programming:
ca:  Programació addicional:

en: Advanced settings
ca: Paràmetres avançats

en: Albanian:
ca: Albanès:

en: Alberto Garcia
ca: Alberto García

en: Album
ca: Àlbum

en: Album gain:
ca: Ganància de l'àlbum:

en: Album peak:
ca: Pic de l'àlbum:

en: Album:
ca: Àlbum:

en: Allow multiple instances
ca: Permet instàncies múltiples

en: AlternRock
ca: Rock alternatiu

en: Alternate
ca: Alternativa

en: Alternative
ca: Alternativa

en: Always show clutterbar
ca: Mostra sempre la Clutterbar

en: Always use AUDIODEV environment variable
ca: Utilitza sempre la variable d'entorn AUDIODEV

en: An error occurred:
    %s
ca: S'ha produït un error:
    %s

en: Analog
ca: Analògica

en: Anders Carlsson (effect plugins)
ca: Anders Carlsson (extensions d'efecte)

en: Andreas Bergstrom
ca: Andreas Bergstrøm

en: Apply
ca: Aplica

en: Artist:
ca: Artista:

en: Audio I/O Plugins
ca: Extensió d'entrada i sortida d'àudio

en: Audio control device:
ca: Dispositiu de control d'àudio:

en: Audio device:
ca: Dispositiu d'àudio:

en: Automatic detection
ca: Detecció automàtica

en: Azerbaijani:
ca: Azerbaitjanès

en: BALANCE: %d%% LEFT
ca: BALANÇ: %d%% ESQUERRA

en: BALANCE: %d%% RIGHT
ca: BALANÇ: %d%% DRETA

en: BALANCE: CENTER
ca: BALANÇ: CENTRE

en: BSD Sun Driver %s
ca: Controlador BSD Sun %s

en: Back 5 tracks
ca: 5 pistes enrere

en: Ballad
ca: Balada

en: Basque:
ca: Basc:

en: Belarusian:
ca: Bielorús:

en: Bitrate: %d kb/s
ca: Ràtio de bits: %d kb/s

en: Bitrate: Variable,
    avg. bitrate: %d kb/s
ca: Ràtio de bits: variable,
    Ràtio de bits mitjana: %d kb/s

en: Bosnian:
ca: Bosni:

en: Brazilian Portuguese:
ca: Portuguès Brasiler:

en: BritPop
ca: Pop britànic

en: Browse
ca: Navega

en: Buffer size (kb):
ca: Mida de la memòria intermèdia (kb):

en: Buffer size (ms):
ca: Mida de la memòria intermèdia (ms):

en: Buffer time (ms):
ca: Mida de la memòria intermèdia (ms):

en: Buffering
ca: S'està utilitzant la memòria intermèdia

en: Buffering:
ca: S'està utilitzant la memòria intermèdia:

en: Bulgarian:
ca: Búlgar:

en: Button %d:
ca: Botó %d:

en: Buttons:
ca: Botons:

en: CD Audio Player %s
ca: Reproductor de CD d'àudio %s

en: CD Audio Player Configuration
ca: Configuració del reproductor de CD d'àudio

en: CD Audio Track %02u
ca: Pista %02u del CD d'àudio

en: CD Index server:
ca: Servidor d'índex de CD:

en: CD Index:
ca: Índex de CD:

en: CD Info
ca: Informació del CD

en: CD-ROM drive
ca: Unitat de CD-ROM

en: CDDB server:
ca: Servidor CDDB:

en: CDDB servers
ca: Servidors de CDDB

en: CONNECTED: WAITING FOR REPLY
ca: CONNECTAT: S'ESTÀ ESPERANT RESPOSTA

en: CONNECTING TO %s:%d
ca: S'ESTÀ CONNECTANT AMB %s:%d

en: Can't get server list from the current CDDB-server
    Unsupported CDDB protocol level
ca: No es pot obtenir una llista del servidor de CDDB actual
    El nivell de protocol CDDB no és suportat

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Carl van Schaik (pro logic plugin)
ca: Carl van Schaik (extensió pro logic)

en: Catalan:
ca: Català:

en: Celtic
ca: Celta

en: Chamber Music
ca: Música de cambra

en: Channels:
ca: Canals:

en: Channels: %d
ca: Canals: %d

en: Charles Sielski (irman plugin)
ca: Charles Sielski (extensió irman)

en: Check drive...
ca: Comprova la unitat...

en: Chinese:
ca: Xinès:

en: Chorus
ca: Cor

en: Chun-Chung Chen (xfont patch)
ca: Chun-Chung Chen (pedaç per a xfont)

en: Classic Rock
ca: Rock clàssic

en: Classical
ca: Clàssica

en: Close
ca: Tanca

en: Color Entry
ca: Entrada de color

en: Comedy
ca: Comèdia

en: Command:
ca: Ordre:

en: Comment
ca: Comentari

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Configure
ca: Configura

en: Configure Echo
ca: Configura l'Echo

en: Configure Equalizer
ca: Configura l'equalitzador

en: Configure Extra Stereo
ca: Configura l'Extra Stereo

en: Configure Solaris driver
ca: Configura el controlador per a Solaris

en: Content
ca: Contingut

en: Convert %20 to space
ca: Converteix el %20 en espais

en: Convert underscore to space
ca: Converteix el guió baix en un espai

en: Copyright (C) 1997-2004 4Front Technologies and The XMMS Team
ca: Copyright (C) 1997-2004 4Front Technologies i l'equip d'XMMS

en: Couldn't connect to host %s
ca: No s'ha pogut connectar amb l'ordinador central %s

en: Couldn't connect to host %s
    Server reported: %s
ca: No s'ha pogut connectar amb l'ordinador central %s
    El servidor ha respost: %s

en: Couldn't connect to host %s:%d
ca: No s'ha pogut connectar amb l'ordinador %s:%d

en: Couldn't load mod
ca: No s'ha pogut carregar el mod

en: Couldn't look up host %s
ca: No s'ha pogut cercar l'ordinador central %s

en: Couldn't open audio
ca: No s'ha pogut obrir l'àudio

en: Couldn't remove tag!
ca: No s'ha pogut eliminar el marcador!

en: Couldn't write tag!
ca: No s'ha pogut escriure el marcador!

en: Created by Charles Sielski <stray@teklabs.net>
    Control XMMS with your TV / VCR / Stereo remote 
    IRman page - http://www.evation.com/irman/
ca: Creada per Charles Sielski <stray@teklabs.net>
    Contoleu l'XMMS amb el comandament a distància de la TV / Vídeo / Cadena de música 
    Pàgina de l'IRman - http://www.evation.com/irman/

en: Credits
ca: Crèdits

en: Croatian:
ca: Croat:

en: Czech:
ca: Txec:

en: DISABLE ALWAYS ON TOP
ca: INHABILITA SEMPRE AL DAVANT

en: DISABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
ca: INHABILITA SEMPRE AL DAVANT (N/A)

en: DISABLE DOUBLESIZE
ca: INHABILITA LA MIDA DOBLE

en: Danish:
ca: Danès:

en: Date
ca: Data

en: Date:
ca: Data:

en: David Fernandez Vaamonde
ca: David Fernández Vaamonde

en: Decoder
ca: Descodificador

en: Decoder:
ca: Descodificador:

en: Default
ca: Per defecte

en: Default (%s)
ca: Per defecte (%s)

en: Default - %s
ca: Per defecte - %s

en: Default PCM device (%s)
ca: Dispositiu PCM per defecte (%s)

en: Default panning separation
ca: Separació de taulells per defecte

en: Default skin:
ca: Pell per defecte:

en: Delay: (ms)
ca: Retard: (ms)

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete auto-preset
ca: Suprimeix les opcions auto-programades

en: Delete preset
ca: Suprimeix les opcions programades

en: Description
ca: Descripció

en: Description:
ca: Descripcions:

en: Determine file type:
ca: Determina el tipus del fitxer:

en: Device
ca: Dispositiu

en: Device %s OK.
    Disc has %d tracks
ca: El dispositiu %s està bé.
    El disc té %d pistes

en: Device settings
ca: Paràmetres del dispositiu

en: Device:
ca: Dispositiu:

en: Device:
ca: Dispositiu:

en: Devices
ca: Dispositius

en: Devices:
ca: Dispositius:

en: Digital audio extraction
ca: Extracció d'àudio digital

en: Digital audio extraction not tested as the disc has no audio tracks
ca: No s'ha provat l'extracció d'àudio digital ja que el disc no conté pistes d'àudio

en: Digital audio extraction test failed: %s
ca: La prova d'extracció d'àudio digital ha fallat: %s

en: Digital audio extraction test: OK
ca: Prova d'extracció d'àudio digital: Bé

en: Dim titlebar when inactive
ca: Enfosqueix la barra de títol quan està inactiva

en: Directionals (alternate):
ca: Direccionals (alternatius):

en: Directionals:
ca: Direccionals:

en: Directory %s OK.
ca: Directori %s OK.

en: Directory preset file:
ca: Fitxer predeterminat del directori:

en: Directory:
ca: Directori:

en: Disable ID3V2 tags
ca: Inhabilita els marcadors ID3V2

en: Disk Writer Configuration
ca: Configuració del Disk Writer

en: Disk Writer Plugin %s
ca: Extensió Disk Writer %s

en: Display this text and exit.
ca: Mostra aquest text i surt.

en: Don't clear the playlist
ca: No netejes la llista de reproducció

en: Down sample:
ca: Redueix el mostratge:

en: Downsample:
ca: Remostratge:

en: Drive %d
ca: Unitat %d

en: Drum Solo
ca: Solo de bateria

en: Dual channel
ca: Canal dual

en: Dutch:
ca: Holandès:

en: ENABLE ALWAYS ON TOP
ca: HABILITA SEMPRE AL DAVANT

en: ENABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
ca: HABILITA SEMPRE AL DAVANT (N/A)

en: ENABLE DOUBLESIZE
ca: HABILITA LA MIDA DOBLE

en: ERROR: Couldn't find %s
ca: ERROR: No s'ha pogut trobar %s

en: ESD Plugin configuration
ca: Configuració de l'extensió ESD

en: Echo Plugin
    By Johan Levin 1999.
    
    Surround echo by Carl van Schaik 1999
ca: Extensió Echo
    
    Per Johan Levin, 1999.
    Surround echo per Carl van Schaik, 1999

en: Echo Plugin %s
ca: Extensió Echo %s

en: Effect intensity:
ca: Intensitat de l'efecte:

en: Effects Plugins
ca: Extensions d'efecte

en: Effects plugins
ca: Extensions d'efecte

en: Electronic
ca: Electrònica

en: Enable 6dB Boost + Hard Limiting
ca: Habilita l'increment 6dB + límit dur

en: Enable Clipping Prevention
ca: Habilita la prevenció de talls

en: Enable Icecast Metadata UDP Channel
ca: Habillita l'Icecast Metadata UDP Channel

en: Enable ReplayGain
ca: Habilita el ReplayGain

en: Enable SHOUT/Icecast title streaming
ca: Habilita el flux de títol del SHOUT/Icecast

en: Enable plugin
ca: Habilita l'extensió

en: Enqueue
ca: Posa a la cua

en: Enter URL to add:
ca: Introduïu la URL per afegir:

en: Enter code or use remote
ca: Introduïu el codi o utilitzeu el comandament a distància

en: Enter location to play:
ca: Introduïu la ubicació per reproduir:

en: Equalizer doublesize linked
ca: Equalitzador de mida doble enllaçat

en: Eric L. Hernes (FreeBSD patches)
ca: Eric L. Hernes (pegats FreeBSD)

en: Error writing playlist "%s": %s
ca: S'ha produït un error en escriure la llista de reproducció «%s»: %s

en: Error: %s exists, but is not a directory
ca: Error: %s existeix, però no és un directori

en: Estonian:
ca: Estoni:

en: Ethnic
ca: Ètnica

en: Euro-House
ca: House europeu

en: Euro-Techno
ca: Tecno europeu

en: Extension
ca: Extensió

en: Extension and content
ca: Extensió i contingut

en: Extra Stereo Plugin
    
    By Johan Levin 1999.
ca: Extensió Extra Stereo
    
    Per Johan Levin 1999.

en: Extra Stereo Plugin %s
ca: Extensió Extra Stereo %s

en: FILE INFO BOX
ca: QUADRE D'INFORMACIÓ DEL FITXER

en: FPU decoder
ca: Decodificador FPU

en: Failed to check directory %s
    Error: %s
ca: No s'ha pogut comprovar el directori %s
    Error: %s

en: Failed to delete "%s": %s.
ca: No s'ha pogut eliminar «%s»: %s.

en: Failed to modify tag
ca: No s'ha pogut modificar el marcador

en: Failed to open device %s
    Error: %s
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu %s
    Error: %s

en: Failed to read "Table of Contents"
    Maybe no disc in the drive?
ca: No s'ha pogut llegir la «taula de continguts»
    Potser no hi ha cap disc a la unitat?

en: Feedback: (%)
ca: Retorn: (%)

en: File Info
ca: Informació del fitxer

en: File Info - %s
ca: Informació del fitxer - %s

en: File exists!
ca: El fitxer existeix!

en: File extension
ca: Extensió del fitxer

en: File name
ca: Nom de fitxer

en: File path
ca: Camí del fitxer

en: File preset extension:
ca: Extensió predeterminada del fitxer:

en: File size: %d B
ca: Mida del fitxer: %d B

en: Filename and song title tags should be inside double quotes (").  Not doing so might be a security risk.  Continue anyway?
ca: Els marcadors de nom de fitxer i títol de cançó han d'anar dins de cometes ("). Si no es fa això, pot ser un risc de seguretat. Voleu continuar igualment?

en: Filename:
ca: Nom de fitxer:

en: Files
ca: Fitxers

en: Finnish:
ca: Finès:

en: Fonts
ca: Tipus de lletra

en: Force volume fade at the end of the module
ca: Imposa l'esvaïment del volum al final del mòdul

en: Forward 5s
ca: Endavant 5s

en: Freestyle
ca: Estil lliure

en: French:
ca: Francès:

en: Funk
ca: FunK

en: Fusion
ca: Fusió

en: Fwd 5 tracks
ca: 5 pistes endavant

en: GLib does not support threads.
ca: GLib no suporta fils.

en: Galician:
ca: Gallec:

en: General Plugins
ca: Extensions generals

en: General plugins
ca: Extensions generals

en: Genre
ca: Gènere

en: Genre:
ca: Gènere:

en: Georgian:
ca: Georgià:

en: German:
ca: Alemany:

en: Get server list
ca: Obté una llista de servidors

en: Gothic
ca: Gòtica

en: Gothic Rock
ca: Rock gòtic

en: Greek:
ca: Grec:

en: Haavard Kvaalen
ca: Håvard Kvålen

en: Hard Rock
ca: Rock dur

en: Headphones
ca: Auriculars

en: Homepage and Graphics:
ca: Pàgina web i gràfics:

en: Host:
ca: Ordinador central:

en: Humour
ca: Humor

en: Hungarian:
ca: Hongarès:

en: ID3 Tag:
ca: Marcador ID3:

en: ID3 Tags:
ca: Marcadors ID3:

en: ID3 format:
ca: Format ID3:

en: IR code length:
ca: Durada del codi IR:

en: IRman Control %s
ca: Control de l'IRman %s

en: ISRC number:
ca: Número ISRC:

en: If "Auto" is enabled on the equalizer, xmms will try to load equalizer presets like this:
    1: Look for a preset file in the directory of the file we are about to play.
    2: Look for a directory preset file in the same directory.
    3: Look for a preset saved with the "auto-load" feature
    4: Finally, try to load the "default" preset
ca: Si s'ha habilitat "Auto" a l'equalitzador, l'xmms intentarà carregar els valors predeterminats de l'equalitzador d'aquesta manera:
    1: Cercant un fitxer de valors predeterminats al directori del fitxer on farem la reproducció.
    2: Cercant un fitxer de valors predeterminats al mateix directori.
    3: Cercant un fitxer de valors predeterminats desat amb la característica "càrrega automàtica" 
    4: Finalment, intentant carregar el fitxer de valors predeterminats "per defecte"

en: Import equalizer presets
ca: Importa les opcions programades de l'equalitzador

en: Indonesian:
ca: Indonesi:

en: Input Plugins
ca: Extensions d'entrada

en: Input plugin: %s
ca: Extensió d'entrada: %s

en: Input plugins
ca: Extensions d'entrada

en: Instrumental Pop
ca: Pop instrumental

en: Instrumental Rock
ca: Rock instrumental

en: Internal speaker
ca: Altaveu intern

en: Irish:
ca: Irlandès:

en: Italian:
ca: Italià:

en: J. Nick Koston (MikMod plugin)
ca: J. Nick Koston (extensió MikMod)

en: Jaegeum Choe
ca: Sang-Jin Hwang

en: Japanese:
ca: Japonès:

en: Joerg Schuler
ca: Jörg Schuler

en: Johan Levin (echo + stereo plugin)
ca: Johan Levin (extensió echo + stereo)

en: John Riddoch (Solaris plugin)
ca: John Riddoch (extensió Solaris)

en: Joint stereo
ca: Estèreo conjunt

en: Joystick Control
ca: Control del joystick

en: Joystick Control %s
ca: Control del joystick %s

en: Joystick Control Plugin
    
    Created by Tim Ferguson <timf@dgs.monash.edu.au>.
    http://www.dgs.monash.edu.au/~timf/
    
    5+ button support by Justin Wake <justin@globalsoft.com.au>
    
    Control XMMS with one or two joysticks.
ca: Extensió de control per joystick
    
    Creada per Tim Ferguson <timf@dgs.monash.edu.au>.
    http://www.dgs.monash.edu.au/~timf/
    
    Suport per a 5+ botons per Justin Wake <justin@globalsoft.com.au>
    
    Controleu l'XMMS amb un o dos joysticks.

en: Juan Manuel Garcia Molina
ca: Juan Manuel García Molina

en: Jump
ca: Salta

en: Jump to file
ca: Salta al fitxer

en: Jump to time
ca: Salta al punt

en: Jump to:
ca: Salta a:

en: Korean:
ca: Coreà:

en: LOOKING UP %s
ca: S'ESTÀ CERCANT %s

en: Latin
ca: Llatina

en: Latitude
ca: Latitud

en: Latvian:
ca: Letó:

en: Length: %d:%.2d
ca: Duració: %d:%.2d

en: Leonard "Blayde" Tan
ca: Leonard «Blayde» Tan

en: Line out
ca: Línia de sortida

en: Lithuanian:
ca: Lituà:

en: Load auto-preset
ca: Carrega les opcions auto-programades

en: Load equalizer preset
ca: Carrega les opcions programades de l'equalitzador

en: Load files
ca: Carrega els fitxers

en: Load playlist
ca: Carrega la llista de reproducció

en: Load preset
ca: Carrega les opcions programades

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Longitude
ca: Longitud

en: Look for hidden patterns in modules
ca: Cerca patrons ocults als mòduls

en: MMX optimized decoder
ca: Decodificador optimitzat per a MMX

en: MPEG Info:
ca: Informació MPEG:

en: MPEG Layer 1/2/3 Player %s
ca: Reproductor MPEG Layer 1/2/3 %s

en: MPG123 Configuration
ca: Configuració de l'MPG123

en: Main Programming:
ca:  Programació principal:

en: Main Window
ca: Finestra principal

en: Malay:
ca: Malai:

en: Matthieu Sozeau (ALSA plugin)
ca: Matthieu Sozeau (extensió ALSA)

en: Meditative
ca: Meditativa

en: Michael Hipp and others (MPG123 engine)
ca: Michael Hipp i altres (motor MPG123)

en: MikMod Configuration
ca: Configuració del MikMod

en: MikMod Player %s
ca: Reproductor MikMod %s

en: Mikmod Plugin
    http://www.multimania.com/miodrag/mikmod/
    Ported to xmms by J. Nick Koston
ca: Extensió Mikmod
    http://www.multimania.com/miodrag/mikmod/
    Adaptada a l'xmms per J. Nick Koston

en: Mixer
ca: Mesclador:

en: Mixer Settings:
ca: Paràmetres del mesclador:

en: Mixer card:
ca: Targeta del mesclador:

en: Mixer device:
ca: Dispositiu mesclador:

en: Mixer:
ca: Mesclador:

en: Mouse Wheel adjusts Volume by (%)
ca: La roda del ratolí ajusta el volum en (%)

en: Name format:
ca: Format dels noms:

en: National Folk
ca: Folk nacional

en: Native American
ca: Americana nativa

en: Next
ca: Següent

en: Next Track
ca: Pista següent

en: No input plugin recognized this file
ca: Cap extensió d'entrada ha reconegut aquest fitxer

en: No mixer
ca: Sense mesclador

en: No output plugin
ca: Cap extensió de sortida

en: No output plugin has been selected
ca: No s'ha seleccionat cap extensió de sortida

en: No site information available
ca: No hi ha informació del lloc disponible

en: No tag to remove!
ca: No hi ha cap marcador per eliminar!

en: Noise
ca: Soroll

en: Nominal bitrate: %d kbps
ca: Ràtio de bits nominal: %d kbps

en: None
ca: Cap

en: Norwegian:
ca: Noruec:

en: Nothing
ca: Res

en: OPTIONS MENU
ca: MENÚ D'OPCIONS

en: OSS Driver configuration
ca: Configuració de l'OSS Driver

en: OSS mixer
ca: Mesclador OSS

en: Ogg Vorbis Configuration
ca: Configuració d'Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Info:
ca: Informació d'Ogg Vorbis:

en: Ogg Vorbis Player %s
ca: Reproductor d'Ogg Vorbis %s

en: Ogg Vorbis Plugin by the Xiph.org Foundation
    
    Original code by
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Contributions from
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    
    Visit the Xiph.org Foundation at http://www.xiph.org/
ca: Extensió Ogg Vorbis per la Fundació Xiph.org
    
    Codi original per
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Contribucions de
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    
    Visiteu la Fundació Xiph.org en http://www.xiph.org/

en: Ogg Vorbis Tag:
ca: Marcador Ogg Vorbis:

en: Ogg Vorbis Tags:
ca: Marcadors Ogg Vorbis:

en: Olle Hallnas
ca: Olle Hällnäs

en: Olle Hallnas (compiling fixes)
ca: Olle Hällnäs (arranjaments de compilació)

en: Omer Fadil Usta
ca: Ömer Fadil Usta

en: OpenGL Spectrum analyzer
ca: Analitzador OpenGL Spectrum

en: OpenGL Spectrum analyzer %s
ca: Analitzador OpenGL Spectrum %s

en: OpenGL Spectrum configuration
ca: Configuració de l'OpenGL Spectrum

en: Opera
ca: Òpera

en: Options
ca: Opcions

en: Options:
ca: Opcions:

en: Organization:
ca: Organització:

en: Other
ca: Altres

en: Output Plugin
ca: Extensió de sortida

en: Output ports:
ca: Ports de sortida:

en: Override generic titles
ca: Descarta els títols genèrics

en: Overwrite
ca: Sobreescriu

en: PRE-BUFFERING: %dKB/%dKB
ca: S'ESTA POSANT A LA PRE-MEMÒRIA INTERMÈDIA: %dKB/%dKB

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Path:
ca: Camí:

en: Pause
ca: Fes una pausa

en: Pause between songs for
ca: Fes una pausa entre cançons de

en: Pause current song
ca: Fes una pausa en la cançó actual

en: Pause if playing, play otherwise
ca: Pausa si s'està reproduint, o reprodueix

en: Performer/Artist
ca: Intèrpret/Artista

en: Period time (ms):
ca: Periode de la memòria intermèdia (ms):

en: Play
ca: Reprodueix

en: Play files
ca: Reprodueix els fitxers

en: Play mode:
ca: Mode de reproducció:

en: Play/Pause
ca: Reprodueix/Pausa

en: Playlist
ca: Llista de reproducció

en: Playlists:
ca: Llistes de reproducció:

en: Please check that:
    
    Your soundcard is configured properly
    You have the correct output plugin selected
    No other program is blocking the soundcard
ca: Si us plau, comproveu que:
    
    La vostra targeta de so està configurada correctament
    Heu seleccionat l'extensió de sortida correcta
    Cap altre programa no està blocant la targeta de so

en: Portuguese:
ca: Portuguès:

en: Pre-buffer (percent):
ca: Pre-memòria intermèdia (percentatge):

en: Preferences
ca: Preferències

en: Presets
ca: Predefinicions

en: Prev
ca: Anterior

en: Prev Track
ca: Pista anterior

en: Previous session ID
ca: ID de la sessió anterior

en: Print version number and exit.
ca: Mostra el nombre de versió i surt.

en: Progressive Rock
ca: Rock progressiu

en: Psychedelic
ca: Psicodèlica

en: Psychedelic Rock
ca: Rock psicodèlic

en: Punk Rock
ca: Rock Punk

en: Quality
ca: Qualitat

en: Queue
ca: Cua

en: Read info on
ca: Llegiu la informació sobre

en: Read song title and length as soon as the song is loaded to the playlist
ca: Llig el títol i duració de les cançons quan es carreguin a la llista de reproducció

en: Read song title and length only when starting to play
ca: Llig el títol i duració de les cançons només quan es comencen a reproduir

en: Read song title and length when the song is visible in the playlist
ca: Llig el títol i duració de les cançons quan siguen visibles a la llista de reproducció

en: Really delete %d files?
ca: Realment voleu eliminar %d fitxers?

en: Really delete: "%s"?
ca: Realment voleu eliminar «%s»?

en: Realtime priority is a way for XMMS to get a higher
    priority  for CPU time.  This might give less "skips".
    
    This requires that XMMS is run with root privileges and
    may, although it's very unusual, lock up your computer.
    Running XMMS with root privileges might also have other
    security implications.
    
    Using this feature is not recommended.
    To activate this you need to restart XMMS.
ca: La prioritat en temps real és un mètode pel qual l'XMMS
    obté una prioritat més alta pel temps de la CPU. Això
    pot ajudar a decodificar els fitxers d'àudio sense cap "salt".
    
    Això requereix que l'XMMS s'executi amb els privilegis de root i
    pot, tot i que molt rarament, blocar el vostre ordinador.
    Executar XMMS amb privilegis de root pot tindre altres implicacions de
    seguretat.
    
    No es recomana l'ús d'aquesta funcionalitat.
    Per a activar açò, necessiteu reiniciar l'XMMS.

en: Remove ID3
ca: Elimina l'ID3

en: Remove Tag
ca: Elimina el marcador

en: Remove drive
ca: Elimina la unitat

en: Repeat
ca: Repeteix

en: ReplayGain Settings:
ca: Paràmetres de ReplayGain:

en: ReplayGain Type:
ca: Tipus de ReplayGain:

en: Resolution:
ca: Resolució:

en: Rewind 5s
ca: Enrere 5s

en: Rhythmic Soul
ca: Soul rítmic

en: Robin Sylvestre (Equalizer and Playlist)
ca: Robin Sylvestre (Equalitzador i llista de reproducció)

en: Romanian:
ca: Romanès:

en: Run XMMS with higher priority (not recommended)
ca: Executa XMMS amb més prioritat (no es recomana)

en: Russian:
ca: Rus:

en: Ryan Weaver (RPMs among other things)
ca: Ryan Weaver (RPM entre altres coses)

en: SEEK TO: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)
ca: CERCA: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)

en: Samplerate: %d Hz
ca: Ràtio de la mostra: %d Hz

en: Save
ca: Desa

en: Save auto-preset
ca: Desa les opcions auto-programades

en: Save equalizer preset
ca: Desa les opcions programades de l'equalitzador

en: Save options
ca: Desa les opcions

en: Save playlist
ca: Desa la llista de reproducció

en: Save preset
ca: Desa les opcions programades

en: Save stream to disk
ca: Desa el flux al disc

en: Save stream to disk:
ca: Desa el flux al disc:

en: Save window positions
ca: Desa les posicions de les finestres

en: Schalk W. Cronje
ca: Schalk W. Cronjé

en: Search:
ca: Cerca:

en: Seek +5s
ca: Cerca +5s

en: Seek -5s
ca: Cerca -5s

en: Select XMMS session (Default: 0)
ca: Selecciona la sessió d'XMMS (Per defecte: 0)

en: Select directory to add:
ca: Seleccioneu el directori per afegir:

en: Select main window font:
ca: Seleccioneu el tipus de lletra per a la finestra principal:

en: Select playlist font:
ca: Seleccioneu el tipus de lletra de la llista de reproducció:

en: Select random skin on play
ca: Selecciona una aparença aleatòria en la reproducció

en: Select the directory where you want to store the MPEG streams:
ca: Seleccioneu el directori on voleu emmagatzemar els fluxs MPEG:

en: Select the directory where you want to store the Ogg Vorbis streams:
ca: Seleccioneu el directori on voleu emmagatzemar els fluxs Ogg Vorbis:

en: Select the directory where you want to store the output files:
ca: Seleccioneu el directori on voleu emmagatzemar els fitxers de sortida:

en: Sensitivity (10-32767):
ca: Sensibilitat (10-32767):

en: Serbian:
ca: Serbi:

en: Server
ca: Servidor

en: Shell-command to run when xmms reaches the end of the playlist.
ca: Ordre de shell per executar quan l'xmms arriba al final de la llista de reproducció.

en: Show network window
ca: Mostra la finestra de xarxa

en: Show numbers in playlist
ca: Mostra els nombres en la llista de reproducció

en: Show the main window.
ca: Mostra la finestra principal.

en: Show window manager decorations
ca: Mostra les decoracions del gestor de finestres

en: Shuffle
ca: Ordre aleatori

en: Simple spectrum analyzer %s
ca: Analitzador d'espectre senzill %s

en: Single channel
ca: Un sol canal

en: Sinus tone generator by Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Modified by Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    To use it, add a URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    e.g. tone://2000;2005 to play a 2000Hz tone and a 2005Hz tone
ca: Generador de tons sinusoidals per Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Modificat per Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    Per utilitzar-lo, afegiu un URL: tone://freqüència1;freqüència2;freqüència3;...
    p.ex. tone://2000;2005 per reproduir un to de 2000Hz i un to de 2005Hz

en: Skin selector
ca: Selector d'aparences

en: Skins
ca: Aparences

en: Skip backwards in playlist
ca: Vés cap enrere en la llista de reproducció

en: Skip forward in playlist
ca: Vés endavant en la llista de reproducció

en: Slovak:
ca: Eslovac:

en: Slovenian:
ca: Eslovè:

en: Slow Rock
ca: Rock lent

en: Smooth title scroll
ca: Suavitza el desplaçament del títol

en: Snap windows at
ca: Divideix la finestra en

en: Solaris audio plugin %s
ca: Extensió d'àudio per a Solaris %s

en: Song Change %s
ca: Canvi de cançó %s

en: Song Change Configuration
ca: Configuració del canvi de cançó

en: Sorry, your GTK+ version (%d.%d.%d) doesn't work with XMMS.
    Please use GTK+ %s or newer.
ca: La versió del GTK+ que teniu (%d.%d.%d) no funciona amb l'XMMS.
    Si us plau, utilitzeu GTK+ %s o superior.

en: Sort "Jump to file" alphabetically
ca: Ordena "Salta al fitxer" alfabèticament

en: Sound Clip
ca: Clip sonor

en: Soundcard #%d - %s
ca: Targeta de so #%d - %s

en: Soundtrack
ca: Banda sonora

en: Spanish:
ca: Castellà:

en: Spectrum analyzer
ca: Analitzador Spectrum

en: Speech
ca: Paraules

en: Start playing current playlist
ca: Comença la reproducció de la llista de reproducció actual

en: Status
ca: Estat

en: Stereo
ca: Estèreo

en: Stereo (if available)
ca: Estèreo (si està disponible)

en: Stop
ca: Atura

en: Stop current song
ca: Atura la cançó actual

en: Streaming
ca: S'està utilitzant el flux

en: Sun driver configuration
ca: Configuració del controlador Sun

en: Support and Docs:
ca: Suport i documents:

en: Swedish:
ca: Suec:

en: Symphonic Rock
ca: Rock simfònic

en: Symphony
ca: Simfonia

en: Synthpop
ca: Syntpop

en: Techno
ca: Tecno

en: Techno-Industrial
ca: Tecno-industrial

en: Thai:
ca: Tailandès:

en: The "clutterbar" is the row of buttons at the left side of the main window
ca: La «clutterbar» és la fila de botons a l'esquerra de la finestra principal

en: Thomas Nilsson (New titles and cleanups)
ca: Thomas Nilsson (Nous títols i millores)

en: Thrash Metal
ca: Trash Metal

en: Tim Ferguson (joystick plugin)
ca: Tim Ferguson (extensió del joystick)

en: Title
ca: Títol

en: Title format:
ca: Format del títol:

en: Title:
ca: Títol:

en: Tone Generator %s
ca: Generador de tons %s

en: Tone Generator:
ca: Generador de tons:

en: Track gain:
ca: Ganància de pista:

en: Track length:
ca: Durada de la pista:

en: Track name
ca: Noms de la pista

en: Track names:
ca: Noms de les pistes:

en: Track number
ca: Número de la pista

en: Track number:
ca: Número de pista:

en: Track peak:
ca: Pic de la pista:

en: Translators
ca: Traductors

en: Turkish:
ca: Turc:

en: Ukrainian:
ca: Ucraïnès:

en: Unable to connect to CDDB-server
ca: No s'ha pogut connectar al servidor de CDDB

en: Unable to save playlist
ca: No es pot desar la llista de reproducció

en: Unable to write playlist!
ca: No es pot escriure la llista de reproducció!

en: Unknown soundcard
ca: La targeta de so és desconeguda

en: Unqueue
ca: Lleva de la cua

en: Usage: %s [options]
    
    Options:
    --------
    
    -h, --help		Display this text and exit.
    -g, --geometry		Set the geometry (for example +20+20)
    -s, --session		Set the xmms session to use (Default: 0)
    -c, --command		Command to launch xmms (Default: xmms)
    -i, --icon		Set the icon to use when xmms is not running
    -n, --single		Only a single click is needed to start xmms
    -t, --title		Display song title when mouse is in window
    -v, --version		Display version information and exit
ca: Sintaxi: %s [opcions]
    
    Opcions:
    --------
    
    -h, --help		Mostra aquest text i surt.
    -g, --geometry		Determina la geometria (per exemple +20+20)
    -s, --session		Determina la sessió de xmms per utilitzar (per defecte: 0)
    -c, --command		Ordre per executar l'xmms (per defecte: xmms)
    -i, --icon		Determina la icona per utilitzar quan l'xmms no està funcionant
    -n, --single		N'hi ha prou amb un clic per iniciar l'xmms
    -t, --title		Mostra el títol de la cançó quan el ratolí és a la finestra
    -v, --version		Mostra la informació de la versió i surt

en: Usage: xmms [options] [files] ...
    
    Options:
    --------
ca: Forma d'ús: xmms [opcions] [fitxers] ...
    
    Opcions:
    --------

en: Use '\' as a directory delimiter
ca: Utilitza «\» com a delimitador de directori

en: Use CD Index
ca: Utilitza l'índex de CD

en: Use CDDB
ca: Utilitza la CDDB

en: Use X font
ca: Utilitza el tipus de lletra d'X

en: Use alternate device:
ca: Utilitza un dispositiu alternatiu:

en: Use authentication
ca: Utilitza l'autenticació

en: Use fontsets (Enable for multi-byte charset support)
ca: Utilitza els jocs de tipus de lletra (Habilita per a suport de jocs de caràcters multioctet)

en: Use interpolation
ca: Utilitza la interpolació

en: Use meta-data in playlists
ca: Utilitza metadades a les llistes de reproducció

en: Use proxy
ca: Utilitza el proxy

en: Use realtime priority when available
ca: Utilitza prioritat en temps real quan estigui disponible

en: Use remote host
ca: Utilitza un ordinador central remot

en: Use software volume control
ca: Utilitza el control del volum per software

en: Use surround mixing
ca: Utilitza la mescla envolvent

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: VISUALIZATION MENU
ca: MENÚ DE VISUALITZACIÓ

en: VOLUME: %d%%
ca: VOLUM: %d%%

en: Version:
ca: Versió:

en: Vietnamese:
ca: Vietnamita:

en: Visualization Plugins
ca: Extensions de visualització

en: Visualization plugins
ca: Extensions de visualització

en: Vladimir Marek
ca: Vladimír Marek

en: Voice removal plugin %s
ca: Extensió Voice Removal %s

en: Volume Down
ca: Menys volum

en: Volume Up
ca: Més volum

en: Volume control:
ca: Control del volum:

en: Volume controls Master not PCM
ca: Controls de volum Master, no PCM

en: Volume controls OSS mixer
ca: Controls de volum del mesclador OSS

en: Volume controls device:
ca: Dispositiu de controls de volum:

en: Volume: (%)
ca: Volum: (%)

en: Walloon:
ca: Való:

en: Warning
ca: Avís

en: Welsh:
ca: Gal·lès:

en: With Additional Help:
ca: Amb ajut addicional de:

en: XMMS %s - Cross platform multimedia player
ca: XMMS %s - Reproductor multimèdia de plataforma creuada

en: XMMS ALSA Driver
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
    Author: Matthieu Sozeau (mattam@altern.org)
ca: Controlador ALSA d'XMMS
    
     Aquest programa és programari lliure; podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo
    segons els termes de la Llicència Pública General de GNU tal i com ha estat publicada per
    la Free Software Foundation; ja sigui la versió 2 de la llicència, o bé
    (a elecció vostra) qualsevol altra versió posterior.
    
    Aquest programa es distribueix amb l'esperança de que sigui útil,
    però SENSE CAP GARANTIA; ni tan sols la garantia implícita de
    COMERCIABILITAT o ADEQUACIO PER A UNA FINALITAT DETERMINADA. Consulteu la
    Llicència Pública General de GNU per a més detalls.
    
    Heu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General de GNU
    amb aquest programa; si no és així, escriviu a la Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    EUA.

en: XMMS BSD Sun Driver
    
    Copyright (c) 2001 CubeSoft Communications, Inc.
    Maintainer: <vedge at csoft.org>.
ca: Controlador per a BSD Sun de l'XMMS
    
    Copyright © 2001 CubeSoft Communications, Inc.
    Mantenidor: <vedge at csoft.org>.

en: XMMS ESounD Plugin
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
ca: Extensió XMMS ESound
    
     Aquest programa és programari lliure; podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo
    segons els termes de la Llicència Pública General de GNU tal i com ha estat publicada per
    la Free Software Foundation, ja sigui la versió 2 de la llicència, o bé
    (a elecció vostra) qualsevol altra versió posterior.
    
    Aquest programa es distribueix amb l'esperança de que sigui útil,
    però SENSE CAP GARANTIA; ni tan sols la garantia implícita de
    COMERCIABILITAT o ADEQUACIO PER A UNA FINALITAT DETERMINADA. Consulteu la
    Llicència Pública General de GNU per a més detalls.
    
    Heu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General de GNU
    amb aquest programa; si no és així, escriviu a Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    EUA.

en: XMMS Equalizer
ca: Equalitzador XMMS

en: XMMS IRman Configuration
ca: Configuració de l'IRman de l'XMMS

en: XMMS IRman Plugin:
ca: Extensió IRman de l'XMMS:

en: XMMS Joystick Configuration
ca: Configuració de l'XMMS Joystick

en: XMMS OSS Driver
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
ca: XMMS OSS Driver
    
     Aquest programa és programari lliure; podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo
    segons els termes de la Llicència Pública General de GNU tal i com ha estat publicada per
    la Free Software Foundation; ja sigui la versió 2 de la llicència, o bé
    (a elecció vostra) qualsevol altra versió posterior.
    
    Aquest programa es distribueix amb l'esperança de que sigui útil,
    però SENSE CAP GARANTIA; ni tan sols la garantia implícita de
    COMERCIABILITAT o ADEQUACIO PER A UNA FINALITAT DETERMINADA. Consulteu la
    Llicència Pública General de GNU per a més detalls.
    
    Heu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General de GNU
    amb aquest programa; si no és així, escriviu a la Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    EUA.

en: XMMS Playlist
ca: Llista de reproducció de l'XMMS

en: XMMS Solaris Audio Driver
    
    Written by John Riddoch (jr@scms.rgu.ac.uk)
    with help from many contributors.
ca: Controlador d'àudio per a Solaris d'XMMS
    
    Escrit per John Riddoch <jr@scms.rgu.ac.uk)
    amb ajuda de molts contribuïdors.

en: XMMS Voice Removal Plugin
    
    A simple voice removal plugin by Anders Carlsson <andersca@gnu.org>
ca: Extensió Voice Removal de l'XMMS
    
    Una senzilla extensió per eliminar la veu, per Anders Carlsson <andersca@gnu.org>

en: XMMS uses mixer exclusively.
ca: XMMS utilitza el mesclador exclusivament.

en: XMMS: Delete files?
ca: XMMS: Voleu eliminar els fitxers?

en: XMMS: Files deleted
ca: XMMS: S'han eliminat els fitxers

en: Year
ca: Any

en: Year:
ca: Any:

en: Yes
ca: Sí

en: You cannot use the Disk Writer plugin
    when you're running in realtime mode.
ca: No podeu utilitzar l'extensió Disk Writer
    quan esteu funcionant en mode de temps real.

en: `%s' Button Setup
ca: `%s' Configuració del botó

en: demand
ca: petició

en: eSound Output Plugin %s
ca: Extensió eSound Output %s

en: load
ca: càrrega

en: minutes:seconds
ca: minuts:segons

en: mpg123 decoding engine by Michael Hipp <mh@mpg123.de>
    Plugin by The XMMS team
ca: Motor de decodificació mpg123 per Michael Hipp <mh@mpg123.de>
    Extensió per l'equip de l'XMMS

en: pixels
ca: píxels

en: play
ca: reprodueix

en: seconds
ca: segons

en: unable to open port `%s' (%s)
ca: no es pot obrir el port `%s' (%s)

en: use Album Gain/Peak
ca: utilitza la ganància/pic dels àlbums

en: use Track Gain/Peak
ca: utilitza la ganància/pic de les pistes
