xmms - en to pl translation catalogue (759 entries)

en: 
    Joystick Control: error reading
pl: 
    Sterowanie joystickiem: błąd przy odczycie

en: 
    Segmentation fault
    
    You've probably found a bug in XMMS, please visit
    http://bugs.xmms.org and fill out a bug report.
pl: 
    Naruszenie segmentacji
    
    Prawdopodobnie znalazłeś błąd w XMMS, odwiedź więc
    stronę http://bugs.xmms.org i wypełnij zgłoszenie błędu.

en: 
    Total length: %d:%.2d
pl: 
    Całkowita długość: %d:%.2d

en:  (%d data tracks)
pl:  (%d ścieżek z danymi)

en:  (disabled)
pl:  (nieaktywna)

en:  (enabled)
pl:  (aktywna)

en: %d frames
    Filesize: %lu B
pl: %d ramek
    Rozmiar pliku: %lu B

en: %d of %d files successfully deleted.
pl: Usunięto %d z %d plików.

en: %s
    Error protection: %s
    Copyright: %s
    Original: %s
    Emphasis: %s
pl: %s
    Ochrona przed błędami: %s
    Copyright: %s
    Oryginał: %s
    Emfaza: %s

en: %s
    Unable to open file: %s
pl: %s
    Nie można otworzyć pliku: %s

en: %s
    Unable to truncate file: %s
pl: %s
    Nie można obciąć pliku: %s

en: %s
    Unable to write to file: %s
pl: %s
    Nie można zapisać do pliku: %s

en: %s already exists.
pl: %s już istnieje.

en: %s: illegal option -- %c
pl: %s: niepoprawna opcja -- %c

en: %s: invalid option -- %c
pl: %s: niepoprawna opcja -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja "%c%s" nie pozwala na użycie argumentu

en: %s: option `%s' is ambiguous
pl: %s: opcja "%s" jest niejednoznaczna

en: %s: option `%s' requires an argument
pl: %s: opcja "%s" wymaga argumentu

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja "--%s" nie pozwala na użycie argumentu

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja "-W %s" nie pozwala na użycie argumentu

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
pl: %s: opcja "-W %s" jest niejednoznaczna

en: %s: option requires an argument -- %c
pl: %s: opcja wymaga argumentu -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
pl: %s: nierozpoznana opcja "%c%s"

en: %s: unrecognized option `--%s'
pl: %s: nierozpoznana opcja "--%s"

en: (none)
pl: (brak)

en: (unknown)
pl: (nieznany)

en: /About XMMS
pl: /Informacje o XMMS

en: /Add
pl: /Dodaj

en: /Add/Directory
pl: /Dodaj/Katalog

en: /Add/File
pl: /Dodaj/Plik

en: /Add/Url
pl: /Dodaj/URL

en: /Always On Top
pl: /Zawsze na wierzchu

en: /Analyzer Falloff
pl: /Zanik analizatora

en: /Analyzer Falloff/Fast
pl: /Zanik analizatora/Szybki

en: /Analyzer Falloff/Fastest
pl: /Zanik analizatora/Najszybszy

en: /Analyzer Falloff/Medium
pl: /Zanik analizatora/Średni

en: /Analyzer Falloff/Slow
pl: /Zanik analizatora/Wolny

en: /Analyzer Falloff/Slowest
pl: /Zanik analizatora/Najwolniejszy

en: /Analyzer Mode
pl: /Tryb analizatora

en: /Analyzer Mode/-
pl: /Tryb analizatora/-

en: /Analyzer Mode/Bars
pl: /Tryb analizatora/Słupki

en: /Analyzer Mode/Fire
pl: /Tryb analizatora/Ogień

en: /Analyzer Mode/Lines
pl: /Tryb analizatora/Linie

en: /Analyzer Mode/Normal
pl: /Tryb analizatora/Zwykły

en: /Analyzer Mode/Peaks
pl: /Tryb analizatora/Piki

en: /Analyzer Mode/Vertical Lines
pl: /Tryb analizatora/Linie pionowe

en: /Autoscroll Song Name
pl: /Przewijaj nazwę utworu

en: /By extension
pl: /Według rozszerzenia

en: /Configure Equalizer
pl: /Konfiguruj korektor

en: /Delete
pl: /Usuń

en: /Delete/Auto-load preset
pl: /Usuń/Automatyczne ustawienie korektora

en: /Delete/Preset
pl: /Usuń/Ustawienie korektora

en: /DoubleSize
pl: /Podwójny rozmiar

en: /Easy Move
pl: /Łatwe przesuwanie

en: /Equalizer WindowShade Mode
pl: /Zwiń korektor graficzny

en: /Exit
pl: /Zakończ

en: /File Info
pl: /Informacje o pliku

en: /Graphical EQ
pl: /Korektor graficzny

en: /Import
pl: /Importuj

en: /Import/WinAMP Presets
pl: /Importuj/Ustawienia WinAMP-a

en: /Jump To File
pl: /Skocz do utworu

en: /Jump To Time
pl: /Skocz do czasu

en: /Load
pl: /Wczytaj

en: /Load/-
pl: /Wczytaj/-

en: /Load/Auto-load preset
pl: /Wczytaj/Automatyczne ustawienie korektora

en: /Load/Default
pl: /Wczytaj/Domyślne

en: /Load/From WinAMP EQF file
pl: /Wczytaj/Z pliku WinAMP EQF

en: /Load/From file
pl: /Wczytaj/Z pliku

en: /Load/Preset
pl: /Wczytaj/Ustawienie korektora

en: /Load/Zero
pl: /Wczytaj/Wyzeruj

en: /Main Window
pl: /Okno główne

en: /No Playlist Advance
pl: /Odtwarzaj pliki pojedyńczo

en: /Options
pl: /Opcje

en: /Peaks Falloff
pl: /Zanik pików

en: /Peaks Falloff/Fast
pl: /Zanik pików/Szybki

en: /Peaks Falloff/Fastest
pl: /Zanik pików/Najszybszy

en: /Peaks Falloff/Medium
pl: /Zanik pików/Średni

en: /Peaks Falloff/Slow
pl: /Zanik pików/Wolny

en: /Peaks Falloff/Slowest
pl: /Zanik pików/Najwolniejszy

en: /Physically Delete Files
pl: /Fizycznie usuń pliki

en: /Play Directory
pl: /Otwórz katalog

en: /Play File
pl: /Otwórz plik

en: /Play Location
pl: /Otwórz położenie

en: /Playback
pl: /Odtwarzanie

en: /Playback/-
pl: /Odtwarzanie/-

en: /Playback/10 Tracks Back
pl: /Odtwarzanie/Cofnij o 10 ścieżek

en: /Playback/10 Tracks Fwd
pl: /Odtwarzanie/Przewiń o 10 ścieżek

en: /Playback/Back 5 Seconds
pl: /Odtwarzanie/Cofnij o 5 sek

en: /Playback/Clear Queue
pl: /Odtwarzanie/Czyść kolejkę

en: /Playback/Fwd 5 Seconds
pl: /Odtwarzanie/Przewiń o 5 sek

en: /Playback/Jump to File
pl: /Odtwarzanie/Skocz do utworu

en: /Playback/Jump to Time
pl: /Odtwarzanie/Skocz do czasu

en: /Playback/Next
pl: /Odtwarzanie/Następny

en: /Playback/Pause
pl: /Odtwarzanie/Wstrzymaj

en: /Playback/Play
pl: /Odtwarzanie/Graj

en: /Playback/Previous
pl: /Odtwarzanie/Poprzedni

en: /Playback/Start of List
pl: /Odtwarzanie/Początek listy

en: /Playback/Stop
pl: /Odtwarzanie/Zatrzymaj

en: /Playlist
pl: /Lista odtwarzania

en: /Playlist Editor
pl: /Lista odtwarzania

en: /Playlist WindowShade Mode
pl: /Zwiń listę odtwarzania

en: /Playlist/Load List
pl: /Lista odtwarzania/Wczytaj listę

en: /Playlist/New List
pl: /Lista odtwarzania/Nowa lista

en: /Playlist/Save List
pl: /Lista odtwarzania/Zapisz listę

en: /Preferences
pl: /Ustawienia

en: /Queue - Unqueue
pl: /Do Kolejki - Z kolejki

en: /Randomize List
pl: /Wymieszaj listę

en: /Refresh Rate
pl: /Częstość odświeżania

en: /Refresh Rate/Eighth (~6 fps)
pl: /Częstość odświeżania/Ósemka (~6 fps)

en: /Refresh Rate/Full (~50 fps)
pl: /Częstość odświeżania/Pełna (~50 fps)

en: /Refresh Rate/Half (~25 fps)
pl: /Częstość odświeżania/Połowa (~25 fps)

en: /Refresh Rate/Quarter (~13 fps)
pl: /Częstość odświeżania/Ćwiartka (~13 fps)

en: /Reload skin
pl: /Przeładuj skórę

en: /Remove
pl: /Usuń

en: /Remove Dead Files
pl: /Usuń martwe pliki

en: /Remove/All
pl: /Usuń/Wszystkie

en: /Remove/Crop
pl: /Usuń/Przytnij

en: /Remove/Misc
pl: /Usuń/Różne

en: /Remove/Selected
pl: /Usuń/Zaznaczone

en: /Repeat
pl: /Powtarzaj

en: /Reverse List
pl: /Odwróć listę

en: /Save
pl: /Zapisz

en: /Save/-
pl: /Zapisz/-

en: /Save/Auto-load preset
pl: /Zapisz/Automatyczne ustawienie korektora

en: /Save/Default
pl: /Zapisz/Domyślne

en: /Save/Preset
pl: /Zapisz/Ustawienie korektora

en: /Save/To WinAMP EQF file
pl: /Zapisz/Do pliku WinAMP EQF

en: /Save/To file
pl: /Zapisz/Do pliku

en: /Scope Mode
pl: /Tryb sygnału

en: /Scope Mode/Dot Scope
pl: /Tryb sygnału/Sygnał punktowany

en: /Scope Mode/Line Scope
pl: /Tryb sygnału/Sygnał liniowany

en: /Scope Mode/Solid Scope
pl: /Tryb sygnału/Sygnał ciągły

en: /Selection
pl: /Zaznacz

en: /Selection/-
pl: /Zaznacz/-

en: /Selection/Invert Selection
pl: /Zaznacz/Odwróć zaznaczenie

en: /Selection/Read Extended Info
pl: /Zaznacz/Odczytaj rozszerzone informacje

en: /Selection/Select All
pl: /Zaznacz/Zaznacz wszystko

en: /Selection/Select None
pl: /Zaznacz/Odznacz wszystko

en: /Show on all desktops
pl: /Pokaż na wszystkich pulpitach

en: /Shuffle
pl: /Losowo

en: /Skin Browser
pl: /Zmień skórę

en: /Sort
pl: /Sortuj

en: /Sort List
pl: /Sortuj listę

en: /Sort List/By Date
pl: /Sortuj listę/Według daty

en: /Sort List/By Filename
pl: /Sortuj listę/Według nazwy pliku

en: /Sort List/By Path + Filename
pl: /Sortuj listę/Według ścieżki i nazwy pliku

en: /Sort List/By Title
pl: /Sortuj listę/Według tytułu

en: /Time Elapsed
pl: /Miniony czas

en: /Time Remaining
pl: /Pozostały czas

en: /View File Info
pl: /Informacje o pliku

en: /Visualization
pl: /Wizualizacja

en: /Visualization Mode
pl: /Tryb wizualizacji

en: /Visualization Mode/Analyzer
pl: /Tryb wizualizacji/Analizator

en: /Visualization Mode/Off
pl: /Tryb wizualizacji/Brak

en: /Visualization Mode/Scope
pl: /Tryb wizualizacji/Sygnał

en: /Visualization plugins
pl: /Wtyczki wizualizacji

en: /WindowShade Mode
pl: /Zwiń okno główne

en: /WindowShade VU Mode
pl: /Wskaźnik sygnału

en: /WindowShade VU Mode/Normal
pl: /Wskaźnik sygnału/Normalny

en: /WindowShade VU Mode/Smooth
pl: /Wskaźnik sygnału/Gładki

en: 12KHZ
pl: 12kHz

en: 14KHZ
pl: 14kHz

en: 16 bit
pl: 16 bitów

en: 16KHZ
pl: 16kHz

en: 170HZ
pl: 170Hz

en: 1KHZ
pl: 1kHz

en: 310HZ
pl: 310Hz

en: 3DFX Fullscreen mode
pl: Tryb pełnoekranowy 3DFX

en: 3DNow! optimized decoder
pl: Dekoder zoptymalizowany pod kątem 3DNow!

en: 3KHZ
pl: 3kHz

en: 600HZ
pl: 600Hz

en: 60HZ
pl: 60Hz

en: 6KHZ
pl: 6kHz

en: 8 bit
pl: 8 bitów

en: ALSA %s output plugin
pl: %s wtyczka wyjściowa ALSA

en: ALSA Driver configuration
pl: Konfiguracja sterownika ALSA

en: About
pl: Informacje

en: About ALSA Driver
pl: Informacje o sterowniku ALSA

en: About ESounD Plugin
pl: Informacje o wtyczce ESounD

en: About Echo Plugin
pl: Informacje o wtyczce echo

en: About Extra Stereo Plugin
pl: Informacje o wtyczce stereo

en: About Joystick Driver
pl: Informacje o sterowniku joysticka

en: About MPEG Layer 1/2/3 plugin
pl: Informacje o wtyczce MPEG Layer 1/2/3

en: About OSS Driver
pl: Informacje o sterowniku OSS

en: About Ogg Vorbis Plugin
pl: Informacje o wtyczce Ogg Vorbis

en: About Solaris Audio Driver
pl: Informacje sterowniku dźwiękowym dla Solarisa

en: About Tone Generator
pl: Informacje o generatorze tonów

en: About Voice Removal Plugin
pl: Informacje o wtyczce usuwającej głos

en: About XMMS
pl: Informacje o XMMS

en: About mikmod plugin
pl: Informacje o wtyczce mikmod

en: About the Sun Driver
pl: Informacje o sterowniku Sun

en: Acoustic
pl: Akustyczna

en: Add
pl: Dodaj

en: Add all files in directory
pl: Dodaj wszystkie pliki z katalogu

en: Add drive
pl: Dodaj dysk

en: Add selected files
pl: Dodaj zaznaczone pliki

en: Additional Programming:
pl: Pozostali programiści:

en: Advanced settings
pl: Zaawansowane ustawienia

en: Afrikaans:
pl: Afrykanerski:

en: Albanian:
pl: Albański:

en: Album gain:
pl: Album uzyskany:

en: Album peak:
pl: Album szczytowy:

en: Allow multiple instances
pl: Dopuszczaj uruchomienie wielu kopii

en: AlternRock
pl: Rock Alternatywny

en: Alternate
pl: Alternatywne

en: Alternative
pl: Alternatywna

en: Always show clutterbar
pl: Zawsze wyświetlaj boczny pasek wyświetlacza

en: Always use AUDIODEV environment variable
pl: Zawsze używaj zmiennej środowiskowej AUDIODEV

en: An error occurred:
    %s
pl: Wystąpił błąd:
    %s

en: Analog
pl: Analogowy

en: Anders Carlsson (effect plugins)
pl: Anders Carlsson (wtyczki efektów)

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Artist:
pl: Artysta:

en: Audio I/O Plugins
pl: Wtyczki we/wy dźwięku

en: Audio control device:
pl: Urządzenie kontroli dźwięku:

en: Audio device:
pl: Urządzenie dźwiękowe:

en: Automatic detection
pl: Automatyczne wykrywanie

en: Avantgarde
pl: Awangardowa

en: Azerbaijani:
pl: Azerbejdżański:

en: BALANCE: %d%% LEFT
pl: BALANS: %d%% LEWY

en: BALANCE: %d%% RIGHT
pl: BALANS: %d%% PRAWY

en: BALANCE: CENTER
pl: BALANS: ŚRODEK

en: BSD Sun Driver %s
pl: Sterownik BSD Sun %s

en: Back 5 tracks
pl: 5 ścieżek wstecz

en: Ballad
pl: Ballada

en: Basque:
pl: Baskijski:

en: Belarusian:
pl: Białoruski:

en: Bitrate: %d kb/s
pl: Szybkość: %d Kb/s

en: Bitrate: Variable,
    avg. bitrate: %d kb/s
pl: Tempo bitowe: Zmienne,
    śr. tempo bitowe: %d Kb/s

en: Blur Scope %s
pl: Rozmazany Sygnał %s

en: Blur scope
pl: Rozmazany sygnał

en: Bosnian:
pl: Bośniacki:

en: Brazilian Portuguese:
pl: Brazylijski Portugalski:

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Buffer size (kb):
pl: Rozmiar bufora (KB):

en: Buffer size (ms):
pl: Rozmiar bufora (ms):

en: Buffer time (ms):
pl: Rozmiar bufora (ms):

en: Buffering
pl: Buforowanie

en: Buffering:
pl: Buforowanie:

en: Bulgarian:
pl: Bułgarski:

en: Button %d:
pl: Przycisk %d:

en: Buttons:
pl: Przyciski:

en: CD Audio Player %s
pl: Odtwarzacz płyt CD Audio %s

en: CD Audio Player Configuration
pl: Konfiguracja odtwarzacza CD Audio

en: CD Audio Track %02u
pl: Ścieżka %02u płyty CD Audio

en: CD Index server:
pl: Serwer indeksu płyt CD:

en: CD Index:
pl: Indeks płyt CD:

en: CD Info
pl: Informacje o płycie CD

en: CD-ROM drive
pl: Napęd CD-ROM

en: CDDB server:
pl: Serwer CDDB:

en: CDDB servers
pl: Serwery CDDB:

en: CONNECTED: WAITING FOR REPLY
pl: POŁĄCZENIE: OCZEKIWANIE NA ODPOWIEDŹ

en: CONNECTING TO %s:%d
pl: ŁĄCZENIE SIĘ Z %s:%d

en: Cabaret
pl: Kabaretowa

en: Can't get server list from the current CDDB-server
    Unsupported CDDB protocol level
pl: Nie można pobrać listy serwerów z bieżącego serwera CDDB
    Nieobsługiwany poziom protokołu CDDB

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Carl van Schaik (pro logic plugin)
pl: Carl van Schaik (wtyczka pro logic)

en: Catalan:
pl: Kataloński:

en: Celtic
pl: Celtycka

en: Chamber Music
pl: Muzyka kościelna

en: Channels:
pl: Kanały:

en: Channels: %d
pl: Kanały: %d

en: Charles Sielski (irman plugin)
pl: Charles Sielski (wtyczka IRMan)

en: Check drive...
pl: Sprawdzanie dysku...

en: Chinese:
pl: Chiński:

en: Chorus
pl: Chóralna

en: Christian Gangsta Rap
pl: Gangsta Rap Chrześcijański

en: Christian Rap
pl: Rap Chrześcijański

en: Christian Rock
pl: Rock Chrześcijański

en: Chun-Chung Chen (xfont patch)
pl: Chun-Chung Chen (łatka dla xfont)

en: Classic Rock
pl: Rock klasyczny

en: Classical
pl: Klasyczna

en: Close
pl: Zamknij

en: Club
pl: Klubowa

en: Color Entry
pl: Wybór Koloru

en: Comedy
pl: Komediowa

en: Command:
pl: Polecenie:

en: Comment
pl: Komentarz

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Configure Echo
pl: Konfiguracja echa

en: Configure Equalizer
pl: Konfiguracja korektora

en: Configure Extra Stereo
pl: Konfiguracja wtyczki stereo

en: Configure Solaris driver
pl: Konfiguracja sterownika dźwiękowego dla Solaris

en: Contemporary Christian
pl: Współczesna Chrześcijańska

en: Content
pl: Zawartość

en: Controls:
pl: Sterowanie:

en: Convert %20 to space
pl: Konwertuj %20 miejsca na odstępy

en: Convert underscore to space
pl: Konwertuj podkreślenia na odstępy

en: Copyright (C) 1997-2004 4Front Technologies and The XMMS Team
pl: Copyright (C) 1997-2004 4Front Technologies oraz zespół XMMS

en: Couldn't connect to host %s
pl: Nie można połączyć się z serwerem %s

en: Couldn't connect to host %s
    Server reported: %s
pl: Nie można połączyć się z serwerem %s
    Serwer zwrócił: %s

en: Couldn't connect to host %s:%d
pl: Nie można połączyć się z serwerem %s:%d

en: Couldn't load mod
pl: Nie można wczytać modułu

en: Couldn't look up host %s
pl: Nie można odnaleźć serwera %s

en: Couldn't open audio
pl: Nie można otworzyć wyjścia dźwięku

en: Couldn't remove tag!
pl: Nie można usunąć znacznika!

en: Couldn't write tag!
pl: Nie można zapisać znacznika!

en: Created by Charles Sielski <stray@teklabs.net>
    Control XMMS with your TV / VCR / Stereo remote 
    IRman page - http://www.evation.com/irman/
pl: Stworzona przez Charlesa Sielskiego <stray@teklabs.net>
    Sterowanie XMMS za pomocą pilota TV/VCR/Stereo
    Strona IRman - http://www.evation.com/irman/

en: Credits
pl: Zasługi

en: Croatian:
pl: Chorwacki:

en: Cult
pl: Kultowa

en: Czech:
pl: Czeski:

en: DISABLE ALWAYS ON TOP
pl: WYŁĄCZENIE ZAWSZE NA WIERZCHU

en: DISABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
pl: WYŁĄCZENIE ZAWSZE NA WIERZCHU (N/D)

en: DISABLE DOUBLESIZE
pl: BEZ PODWÓJNEGO ROZMIARU

en: Danish:
pl: Duński:

en: Date
pl: Data

en: Date:
pl: Data:

en: Decoder
pl: Dekoder

en: Decoder:
pl: Dekoder:

en: Default
pl: Domyślne

en: Default (%s)
pl: Domyślnie (%s)

en: Default - %s
pl: Domyślnie - %s

en: Default PCM device (%s)
pl: Domyślne urządzenie PCM (%s)

en: Default panning separation
pl: Domyślna separacja panning

en: Default skin:
pl: Domyślna skóra:

en: Delay: (ms)
pl: Opóźnienie: (ms)

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete auto-preset
pl: Usunięcie automatycznego ustawienia

en: Delete preset
pl: Usunięcie ustawienia

en: Description
pl: Opis

en: Description:
pl: Opis:

en: Determine file type:
pl: Ustalony typ pliku:

en: Device
pl: Urządzenie

en: Device %s OK.
    Disc has %d tracks
pl: Urządzenie %s jest OK.
    Dysk ma %d ścieżek

en: Device settings
pl: Ustawienia urządzenia:

en: Device:
pl: Urządzenie:

en: Device:
pl: Urządzenie:

en: Devices
pl: Urządzenia:

en: Devices:
pl: Urządzenia:

en: Digital audio extraction
pl: Cyfrowy

en: Digital audio extraction not tested as the disc has no audio tracks
pl: Źródło dźwięku cyfrowego nie zostało przetestowane, ponieważ dysk nie zawiera ścieżek audio

en: Digital audio extraction test failed: %s
pl: Testowanie źródła dźwięku cyfrowego: Niepowodzenie %s

en: Digital audio extraction test: OK
pl: Testowanie źródła dźwięku cyfrowego: OK

en: Dim titlebar when inactive
pl: Przyciemniaj nieaktywy pasek tytułu

en: Directionals (alternate):
pl: Kierunki (alternatywne):

en: Directionals:
pl: Kierunki:

en: Directory %s OK.
pl: Katalog %s jest prawidłowy.

en: Directory preset file:
pl: Katalog pliku ustawień:

en: Directory:
pl: Katalog:

en: Disable ID3V2 tags
pl: Wyłącz znaczniki ID3V2

en: Disk Writer Configuration
pl: Konfiguracja zapisu na dysk

en: Disk Writer Plugin %s
pl: Wtyczka zapisu na dysk %s

en: Display this text and exit.
pl: Wypisuje ten tekst i kończy działanie programu.

en: Don't clear the playlist
pl: Nie czyści listy odtwarzania

en: Down sample:
pl: Obniżenie próbkowania:

en: Downsample:
pl: Obniżenie próbkowania:

en: Dream
pl: Sen

en: Drive %d
pl: Dysk %d

en: Dual channel
pl: Podwójny kanał

en: Dutch:
pl: Holenderski:

en: ENABLE ALWAYS ON TOP
pl: ZAWSZE NA WIERZCHU

en: ENABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
pl: ZAWSZE NA WIERZCHU (N/D)

en: ENABLE DOUBLESIZE
pl: PODWÓJNY ROZMIAR

en: ERROR: Couldn't find %s
pl: BŁĄD: Nie można odnaleźć %s

en: ESD Plugin configuration
pl: Konfiguracja wtyczki ESD

en: Easy Listening
pl: Lekka w słuchaniu

en: Echo Plugin
    By Johan Levin 1999.
    
    Surround echo by Carl van Schaik 1999
pl: Wtyczka echo
    Napisana przez Johana Levina w 1999.
    
    Echo dookólne napisane prze Carla van Schaika w 1999

en: Echo Plugin %s
pl: Wtyczka echo %s

en: Effect intensity:
pl: Intensywność efektu:

en: Effects Plugins
pl: Wtyczki efektów

en: Effects plugins
pl: Wtyczki efektów

en: Electronic
pl: Elektroniczna

en: Enable 6dB Boost + Hard Limiting
pl: Włącz 6dB wzmocnienie i twarde ograniczenie

en: Enable Clipping Prevention
pl: Włącz zapobieganie obcinaniu

en: Enable Icecast Metadata UDP Channel
pl: Włącz kanał Icecast Metadata UDP

en: Enable ReplayGain
pl: Włącz usuwanie różnic w głośności między utworam

en: Enable SHOUT/Icecast title streaming
pl: Strumieniuj tytuł SHOUT/Icecast

en: Enable plugin
pl: Włącz wtyczkę

en: Enqueue
pl: Usuń z kolejki

en: Enter URL to add:
pl: Wprowadź URL do dodania:

en: Enter code or use remote
pl: Wprowadź kod lub użyj pilota

en: Enter location to play:
pl: Wybierz lokację do odtwarzania:

en: Equalizer doublesize linked
pl: Powiększ korektor, jeśli XMMS ma podwójny rozmiar

en: Eric L. Hernes (FreeBSD patches)
pl: Eric L. Hernes (łatky dla FreeBSD)

en: Error
pl: Błąd

en: Error writing playlist "%s": %s
pl: Błąd zapisu listy utworów "%s": %s

en: Error!
pl: Błąd!

en: Error: %s exists, but is not a directory
pl: Błąd: %s istnieje, lecz nie jest to katalog

en: Estonian:
pl: Estoński:

en: Ethnic
pl: Etniczna

en: Extension
pl: Rozszerzenie

en: Extension and content
pl: Rozszerzenie i zawartość

en: Extra Stereo Plugin
    
    By Johan Levin 1999.
pl: Wtyczka dodająca stereo
    
    Napisana przez Johana Levina w 1999.

en: Extra Stereo Plugin %s
pl: Wtyczka stereo %s

en: FILE INFO BOX
pl: OKNO INFORMACJI PLIKU

en: FPU decoder
pl: Dekoder używający FPU

en: Failed to check directory %s
    Error: %s
pl: Błąd w sprawdzaniu katalogu %s
    Błąd: %s

en: Failed to delete "%s": %s.
pl: Usunięcie "%s" nie powiodło się: %s.

en: Failed to modify tag
pl: Modyfikacja znacznika nie powiodła się

en: Failed to open device %s
    Error: %s
pl: Nie można otworzyć urządzenia %s
    Błąd: %s

en: Failed to read "Table of Contents"
    Maybe no disc in the drive?
pl: Nie można odczytać "Tablicy zawartości"
    Sprawdź czy dysk jest w napędzie.

en: Feedback: (%)
pl: Sprzężenie: (%)

en: File Info
pl: Informacje o pliku

en: File Info - %s
pl: Informacje o pliku - %s

en: File exists!
pl: Plik istnieje!

en: File extension
pl: Rozszerzenie pliku

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: File path
pl: Ścieżka pliku

en: File preset extension:
pl: Rozszerzenie pliku ustawień:

en: File size: %d B
pl: Rozmiar pliku: %d B

en: Filename and song title tags should be inside double quotes (").  Not doing so might be a security risk.  Continue anyway?
pl: Nazwa pliku i piosenki powinny być w cudzysłowiu (").  Niewykonanie tego może być przyczyną utraty bezpieczeństwa działania.  Kontynuować?

en: Filename:
pl: Nazwa pliku:

en: Files
pl: Pliki

en: Finnish:
pl: Fiński:

en: Folklore
pl: Folklor

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Force volume fade at the end of the module
pl: Wymuszaj zmniejszenie głośności na końcu modułu

en: Forward 5s
pl: 5s naprzód

en: French:
pl: Francuski:

en: Fwd 5 tracks
pl: 5 ścieżek naprzód

en: GLib does not support threads.
pl: GLib nie obsługuje wątków.

en: Galician:
pl: Galicyjski:

en: Game
pl: Z gier

en: General
pl: Ogólne

en: General Plugins
pl: Wtyczki ogólne

en: General plugins
pl: Wtyczki ogólne

en: Genre
pl: Rodzaj

en: Genre:
pl: Rodzaj:

en: Georgian:
pl: Gruziński:

en: German:
pl: Niemiecki:

en: Get server list
pl: Pobierz listę serwerów

en: Gothic
pl: Gotycka

en: Gothic Rock
pl: Rock Gotycki

en: Greek:
pl: Grecki:

en: Grzegorz Kowal
pl: Grzegorz Kowal , Bartosz Kosiorek

en: Headphones
pl: Słuchawki

en: Homepage and Graphics:
pl: Witryna domowa i grafika:

en: Host:
pl: Serwer:

en: Humour
pl: Humor

en: Hungarian:
pl: Węgierski:

en: ID3 Tag:
pl: Znacznik ID3:

en: ID3 Tags:
pl: Znaczniki ID3:

en: ID3 format:
pl: Format ID3:

en: IR code length:
pl: Długość kodu IR:

en: IRman Control %s
pl: Sterowanie za pomocą IRmana %s

en: ISRC number:
pl: Numer ISRC:

en: If "Auto" is enabled on the equalizer, xmms will try to load equalizer presets like this:
    1: Look for a preset file in the directory of the file we are about to play.
    2: Look for a directory preset file in the same directory.
    3: Look for a preset saved with the "auto-load" feature
    4: Finally, try to load the "default" preset
pl: Jeśli w korektorze włączone jest "Auto", XMMS będzie próbował wczytać ustawienia korektora w następujący sposób:
    1: Spróbuje odszukać plik ustawień w katalogu aktualnie odtwarzanego pliku.
    2: Spróbuje odszukać katalog pliku ustawień w tym samym katalogu.
    3: Spróbuje odszukać ustawienia zapisane z własnością "auto-load"
    4: Ostatecznie, spróbuje załadować "domyślne" ustawienia

en: Import equalizer presets
pl: Import ustawienia korektora

en: Indonesian:
pl: Indonezyjski:

en: Input Plugins
pl: Wtyczki wejściowe

en: Input plugin: %s
pl: Wtyczka wejściowa: %s

en: Input plugins
pl: Wtyczki wejściowe

en: Instrumental
pl: Instrumentalna

en: Instrumental Pop
pl: Instrumentalny Pop

en: Instrumental Rock
pl: Instrumentalny Rock

en: Internal speaker
pl: Głośnik wewnętrzny

en: Irish:
pl: Irlandzki:

en: Italian:
pl: Włoski:

en: J. Nick Koston (MikMod plugin)
pl: J. Nick Koston (wtyczka MikMod)

en: Japanese:
pl: Japoński:

en: Johan Levin (echo + stereo plugin)
pl: Johan Levin (wtyczka echa i stereo)

en: John Riddoch (Solaris plugin)
pl: John Riddoch (wtyczka dla Solarisa)

en: Joint stereo
pl: Łączone stereo

en: Joystick Control
pl: Sterowanie joystickiem

en: Joystick Control %s
pl: Sterowanie joystickiem %s

en: Joystick Control Plugin
    
    Created by Tim Ferguson <timf@dgs.monash.edu.au>.
    http://www.dgs.monash.edu.au/~timf/
    
    5+ button support by Justin Wake <justin@globalsoft.com.au>
    
    Control XMMS with one or two joysticks.
pl: Wtyczka sterowania joystickiem
    
     Stworzona przez Tima Fergusona <timf@dgs.monash.edu.au>.
     http://www.dgs.monash.edu.au/~timf/
    
    Obsługa ponad pięciu przycisków autorstwa Justina Wake'a <justin@globalsoft.com.au>
    
    Pozwala na sterowanie XMMS-em przy użyciu jednego lub dwóch joysticków.

en: Jump
pl: Skocz

en: Jump to file
pl: Skocz do utworu

en: Jump to time
pl: Skocz do czasu

en: Jump to:
pl: Skocz do:

en: Korean:
pl: Koreański:

en: LOOKING UP %s
pl: WYSZUKIWANIE %s

en: Latin
pl: Latynoska

en: Latitude
pl: Szerokość geograficzna

en: Latvian:
pl: Łotewski

en: Length: %d:%.2d
pl: Długość: %d:%.2d

en: Line out
pl: Wyjście liniowe

en: Lithuanian:
pl: Litewski:

en: Load auto-preset
pl: Odczyt automatycznego ustawienia

en: Load equalizer preset
pl: Odczyt ustawienia korektora

en: Load files
pl: Wczytaj pliki

en: Load playlist
pl: Odczyt listy odtwarzania

en: Load preset
pl: Wczytaj ustawienie korektora

en: Location:
pl: Położenie:

en: Longitude
pl: Długość geograficzna

en: Look for hidden patterns in modules
pl: Wyszukuj ukryte sekwencje w modułach

en: MMX optimized decoder
pl: Dekoder zoptymalizowany pod kątem MMX

en: MPEG Info:
pl: Informacje MPEG:

en: MPEG Layer 1/2/3 Player %s
pl: Odtwarzacz MPEG Layer 1/2/3 %s

en: MPG123 Configuration
pl: Konfiguracja MPG123

en: Main Programming:
pl: Główny programista:

en: Main Window
pl: Okno główne

en: Malay:
pl: Malajski:

en: Matthieu Sozeau (ALSA plugin)
pl: Matthieu Sozeau (wtyczka ALSA)

en: Meditative
pl: Medytacyjna

en: Michael Hipp and others (MPG123 engine)
pl: Michael Hipp i inni (mechanizm MPG123)

en: MikMod Configuration
pl: Konfiguracja MikMod

en: MikMod Player %s
pl: Odtwarzacz MikMod %s

en: Mikmod Plugin
    http://www.multimania.com/miodrag/mikmod/
    Ported to xmms by J. Nick Koston
pl: Wtyczka Mikmod
    http://www.multimania.com/miodrag/mikmod/
    Przeniesiona do XMMS-a przez J. Nicka Kostona

en: Mixer
pl: Mikser

en: Mixer Settings:
pl: Ustawienia miksera:

en: Mixer card:
pl: Karta miksera:

en: Mixer device:
pl: Urządzenie miksera:

en: Mixer:
pl: Mikser:

en: Mouse Wheel adjusts Volume by (%)
pl: Zmieniaj głośność kółkiem myszy co (%)

en: Name format:
pl: Format nazwy:

en: National Folk
pl: Folk Narodowy

en: Native American
pl: Rdzennych Amerykanów

en: Next
pl: Następny

en: Next Track
pl: Następna ścieżka

en: No
pl: Nie

en: No input plugin recognized this file
pl: Nie rozpoznano wtyczki wejściowej w tym pliku

en: No mixer
pl: Brak miksera

en: No output plugin
pl: Brak wtyczki wyjściowej

en: No output plugin has been selected
pl: Brak zaznaczonej wtyczki wyjściowej

en: No site information available
pl: Brak informacji o położeniu

en: No tag to remove!
pl: Brak znacznika do usunięcia!

en: Noise
pl: Szum

en: Nominal bitrate: %d kbps
pl: Nominalne tempo bitowe: %d kb/s

en: None
pl: Brak

en: Norwegian:
pl: Norweski:

en: Nothing
pl: Nic

en: OPTIONS MENU
pl: MENU OPCJI

en: OSS Driver %s
pl: Sterownik OSS %s

en: OSS Driver configuration
pl: Konfiguracja sterownika OSS

en: OSS mixer
pl: Mikser OSS

en: Ogg Vorbis Configuration
pl: Konfiguracja Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Info:
pl: Informacje Ogg Vorbis:

en: Ogg Vorbis Player %s
pl: Odtwarzacz Ogg Vorbis %s

en: Ogg Vorbis Plugin by the Xiph.org Foundation
    
    Original code by
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Contributions from
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    
    Visit the Xiph.org Foundation at http://www.xiph.org/
pl: Wtyczka Ogg Vorbis autorstwa fundacji Xiph.org
    
    Autor oryginalnego kodu:
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Współpracownicy:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    
    Odwiedź fundację Xiph.org na stronie http://www.xiph.org/

en: Ogg Vorbis Tag:
pl: Znacznik Ogg Vorbis:

en: Ogg Vorbis Tags:
pl: Znaczniki Ogg Vorbis:

en: Oldies
pl: Starsze

en: Olle Hallnas (compiling fixes)
pl: Olle Hallnas (poprawki kompilacji)

en: OpenGL Spectrum analyzer
pl: Analizator widma OpenGL

en: OpenGL Spectrum analyzer %s
pl: Analizator widma OpenGL %s

en: OpenGL Spectrum configuration
pl: Konfiguracja Widma OpenGL

en: Options
pl: Opcje

en: Options:
pl: Opcje:

en: Organization:
pl: Organizacja:

en: Other
pl: Inne

en: Output Plugin
pl: Wtyczka wyjściowa

en: Output ports:
pl: Porty wyściowe:

en: Override generic titles
pl: Nie stosuj ogólnych tytułów

en: Overwrite
pl: Nadpisz

en: PRE-BUFFERING: %dKB/%dKB
pl: WSTĘPNE BUFOROWANIE: %dKB/%dKB

en: PREAMP
pl: PRZEDWZM

en: Password:
pl: Hasło:

en: Path:
pl: Ścieżka:

en: Pause
pl: Wstrzymanie

en: Pause between songs for
pl: Pauza pomiędzy utworami na

en: Pause current song
pl: Wstrzymuje bieżący utwór

en: Pause if playing, play otherwise
pl: Wstrzymuje, jeśli trwa odtwarzanie, w przeciwnym wypadku odtwarza

en: Performer/Artist
pl: Wykonawca/Artysta

en: Period time (ms):
pl: Długość okresu (ms):

en: Play
pl: Odtwarzanie

en: Play files
pl: Odtwórz pliki

en: Play mode:
pl: Tryb odtwarzania:

en: Play/Pause
pl: Odtwarzanie/Wstrzymanie

en: Playlist
pl: Lista odtwarzania

en: Playlists:
pl: Listy odtwarzania:

en: Please check that:
    
    Your soundcard is configured properly
    You have the correct output plugin selected
    No other program is blocking the soundcard
pl: Sprawdź, czy:
    
    Twoja karta dźwiękowa jest skonfigurowana prawidłowo
    Wybrałeś odpowiednią wtyczkę wyjściową
    Żaden inny program nie blokuje karty dźwiękowej

en: Polish:
pl: Polski:

en: Portuguese:
pl: Portugalski:

en: Pranks
pl: Psikusy

en: Pre-buffer (percent):
pl: Wstępne wypełnienie bufora (procenty):

en: Preferences
pl: Ustawienia

en: Presets
pl: Ustawienie korektora

en: Prev
pl: Poprzedni

en: Prev Track
pl: Poprzednia ścieżka

en: Previous session ID
pl: ID poprzedniej sesji

en: Print version number and exit.
pl: Wyświetla numer wersji i kończy działanie programu.

en: Progressive Rock
pl: Rock Progresywny

en: Proxy:
pl: Pośrednik:

en: Psychedelic
pl: Psychodeliczna

en: Psychedelic Rock
pl: Rock Psychodeliczny

en: Quality
pl: Jakość

en: Queue
pl: Kolejka

en: Read info on
pl: Odczytuj informacje

en: Read song title and length as soon as the song is loaded to the playlist
pl: Wczytuj nazwę i długość utworu doputy, dopóki piosenka jest wczytywana do listy utworów

en: Read song title and length only when starting to play
pl: Wczytaj tylko nazwę i długość utworu, podczas rozpoczęcia odtwarzania

en: Read song title and length when the song is visible in the playlist
pl: Wczytaj nazwę i długość utworu, kiedy piosenka  jest widoczna na liście odtwarzania

en: Really delete %d files?
pl: Czy rzeczywiście usunąć %d plików?

en: Really delete: "%s"?
pl: Czy rzeczywiście usunąć: "%s"?

en: Realtime priority is a way for XMMS to get a higher
    priority  for CPU time.  This might give less "skips".
    
    This requires that XMMS is run with root privileges and
    may, although it's very unusual, lock up your computer.
    Running XMMS with root privileges might also have other
    security implications.
    
    Using this feature is not recommended.
    To activate this you need to restart XMMS.
pl: Priorytet czasu rzeczywistego jest sposobem, dzięki któremu system
    przydziela wystarczająco dużo czasu procesora na dekodowanie, dzięki
    czemu XMMS odtwarza pliki bez niepotrzebnych trzasków i przeskoków.
    
    Opcja ta wymaga, aby XMMS był uruchamiany z prawami użytkownika root i
    może, (chociaż zdarza się to bardzo rzadko), zablokować twój komputer.
    
    Nie jest zalecane używanie tej opcji.
    Aby uaktywnić tą opcję musisz ponownie uruchomić XMMS.

en: Remove ID3
pl: Usuń ID3

en: Remove Tag
pl: Usuń znacznik

en: Remove drive
pl: Usuń dysk

en: Repeat
pl: Powtarzanie

en: ReplayGain
pl: Powtarzaj uzyskane

en: ReplayGain Settings:
pl: Ustawienia usuwania różnic w głośności:

en: ReplayGain Type:
pl: Typ powtarzania uzyskanego:

en: Resolution:
pl: Rozdzielczość:

en: Revival
pl: Ożywiająca

en: Rewind 5s
pl: 5s wstecz

en: Robin Sylvestre (Equalizer and Playlist)
pl: Robin Sylvestre (Korektor graficzny i lista odtwarzania)

en: Romanian:
pl: Rumuński:

en: Run XMMS with higher priority (not recommended)
pl: Uruchom XMMS z wyższym priorytetem (nie zalecane)

en: Russian:
pl: Rosyjski:

en: Ryan Weaver (RPMs among other things)
pl: Ryan Weaver (RPM-y oraz inne rzeczy)

en: SEEK TO: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)
pl: SKOK DO: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)

en: Samplerate: %d Hz
pl: Próbkowanie: %d Hz

en: Satire
pl: Satyryczna

en: Save
pl: Zapisz

en: Save auto-preset
pl: Zapis automatycznego ustawienia

en: Save equalizer preset
pl: Zapis ustawienia korektora

en: Save options
pl: Zapisz opcje

en: Save playlist
pl: Zapis listy odtwarzania

en: Save preset
pl: Zapis ustawienia

en: Save stream to disk
pl: Zapisuj strumień na dysku

en: Save stream to disk:
pl: Zapis strumienia na dysku:

en: Save window positions
pl: Zapisuj położenia okien

en: Search:
pl: Szukaj:

en: Seek +5s
pl: Przeskok +5s

en: Seek -5s
pl: Przeskok -5s

en: Select XMMS session (Default: 0)
pl: Ustawia używaną sesję xmms (Domyślnie: 0)

en: Select directory to add:
pl: Wybierz katalog do dodania:

en: Select main window font:
pl: Wybór czcionki okna głównego:

en: Select playlist font:
pl: Wybór czcionki listy odtwarzania:

en: Select random skin on play
pl: Wybierz losową skórę przy odtwarzaniu

en: Select the directory where you want to store the MPEG streams:
pl: Wybór katalogu przechowującego strumienie MPEG:

en: Select the directory where you want to store the Ogg Vorbis streams:
pl: Wybór katalogu przechowującego strumienie Ogg Vorbis:

en: Select the directory where you want to store the output files:
pl: Wybór katalogu przechowującego pliki wyjściowe:

en: Sensitivity (10-32767):
pl: Czułość (10-32767):

en: Serbian:
pl: Serbski:

en: Server
pl: Serwer

en: Shell-command to run when xmms reaches the end of the playlist.
pl: Polecenie powłoki, uruchamiane, gdy XMMS osiągnie koniec listy odtwarzania.

en: Show network window
pl: Wyświetl okno sieciowe

en: Show numbers in playlist
pl: Wyświetlaj numery utworów na liście odtwarzania

en: Show the main window.
pl: Wyświetla główne okno.

en: Show window manager decorations
pl: Pokaż dekoracje menedżera okien

en: Shuffle
pl: Losowo

en: Simple spectrum analyzer %s
pl: Prosty analizator widma %s

en: Single channel
pl: Pojedynczy kanał

en: Sinus tone generator by Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Modified by Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    To use it, add a URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    e.g. tone://2000;2005 to play a 2000Hz tone and a 2005Hz tone
pl: Generator tonów sinusoidalnych, napisany przez Hĺvarda Kvĺlena <havardk@xmms.org>
    Zmodyfikowany przez Daniela J. Penga <danielpeng@bigfoot.com>
    
    Aby go użyć, podaj URL w postaci: tone://częstotliwość1;częstotliwość2;częstotliwość3;...
    np. tone://2000;2005, aby wygenerować tony 2000 Hz i 2005Hz

en: Skin selector
pl: Wybierz skórę

en: Skins
pl: Skóry

en: Skip backwards in playlist
pl: Przeskakuje wstecz na liście odtwarzania

en: Skip forward in playlist
pl: Przeskakuje naprzód na liście odtwarzania

en: Slovak:
pl: Słowacki:

en: Slovenian:
pl: Słoweński:

en: Slow Rock
pl: Wolny Rock

en: Smooth title scroll
pl: Przewijaj nazwę utworu w oknie głównym

en: Snap windows at
pl: Przyciągaj okna z odległości

en: Solaris audio plugin %s
pl: Wtyczka dźwiękowa dla Solarisa %s

en: Song Change %s
pl: Zmiana utworu %s

en: Song Change Configuration
pl: Konfiguracja zmiany utworu

en: Sorry, your GTK+ version (%d.%d.%d) doesn't work with XMMS.
    Please use GTK+ %s or newer.
pl: Niestety, twoja wersja GTK+ (%d.%d.%d) nie działa z XMMS.
    Użyj GTK+ %s lub nowszego.

en: Sort "Jump to file" alphabetically
pl: Sortuj alfabetycznie pozycje "Skocz do utworu"

en: Sound Clip
pl: Klip Dźwiękowy

en: Soundcard #%d - %s
pl: Karta dźwiękowa #%d - %s

en: Soundtrack
pl: Ścieżka dźwiękowa

en: Southern Rock
pl: Południowy Rock

en: Space
pl: Przestrzeń

en: Spanish:
pl: Hiszpański:

en: Spectrum analyzer
pl: Analizator widma

en: Speech
pl: Mowa

en: Start playing current playlist
pl: Rozpoczyna odtwarzanie bieżącej listy odtwarzania

en: Stereo (if available)
pl: Stereo (jeśli dostępne)

en: Stop
pl: Zatrzymanie

en: Stop current song
pl: Zatrzymuje bieżący utwór

en: Streaming
pl: Strumieniowanie

en: Sun driver configuration
pl: Konfiguracja sterownika Sun

en: Support and Docs:
pl: Wsparcie i dokumentacja:

en: Surround echo
pl: Echo dookólne

en: Swedish:
pl: Szwedzki:

en: Symphonic Rock
pl: Rock Symfoniczny

en: Symphony
pl: Symfonia

en: Tajik:
pl: Tadżycki:

en: Thai:
pl: Tajski:

en: The "clutterbar" is the row of buttons at the left side of the main window
pl: "Boczny pasek wyświetlacza" jest to rząd przycisków z prawej strony głównego okna

en: Thomas Nilsson (New titles and cleanups)
pl: Thomas Nilsson (nowe skóry)

en: Tim Ferguson (joystick plugin)
pl: Tim Ferguson (wtyczka joysticka)

en: Title
pl: Tytuł

en: Title format:
pl: Format tytułu:

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Tone Generator %s
pl: Generator tonów: %s

en: Tone Generator:
pl: Generator tonów:

en: Track gain:
pl: Uzyskana ścieżka:

en: Track length:
pl: Długość ścieżki:

en: Track name
pl: Nazwa ścieżki

en: Track names:
pl: Nazwy ścieżek:

en: Track number
pl: Numer ścieżki

en: Track number:
pl: Numer ścieżki:

en: Track peak:
pl: Ścieżka szczytowa:

en: Trance
pl: Trans

en: Translators
pl: Tłumacze

en: Tribal
pl: Plemienna

en: Turkish:
pl: Turecki:

en: Ukrainian:
pl: Ukraiński:

en: Unable to connect to CDDB-server
pl: Nie można połączyć się z serwerem CDDB

en: Unable to save playlist
pl: Nie można zapisać listy utworów

en: Unable to write playlist!
pl: Nie można zapisać listy utworów!

en: Unknown soundcard
pl: Nieznana karta dźwiękowa

en: Unqueue
pl: Usuń z kolejki

en: Usage: %s [options]
    
    Options:
    --------
    
    -h, --help		Display this text and exit.
    -g, --geometry		Set the geometry (for example +20+20)
    -s, --session		Set the xmms session to use (Default: 0)
    -c, --command		Command to launch xmms (Default: xmms)
    -i, --icon		Set the icon to use when xmms is not running
    -n, --single		Only a single click is needed to start xmms
    -t, --title		Display song title when mouse is in window
    -v, --version		Display version information and exit
pl: Użycie: %s [opcje]
    
    Opcje:
    --------
    
    -h, --help		Wypisuje ten tekst i kończy działanie programu
    -g, --geometry		Ustawia geometrię (przykładowo +20+20)
    -s, --session		Ustawia używaną sesję xmms (Domyślnie: 0)
    -c, --command		Polecenie uruchamiające xmms (Domyślnie: xmms)
    -i, --icon		Ustawia ikonę, która jest używana, gdy xmms nie działa
    -n, --single		Pojedyncze kliknięcie uruchamia xmms
    -t, --title		Wyświetla tytuł utworu, gdy mysz znajduje się wewnątrz okna
    -v, --version		Wyświetla numer wersji i kończy działanie programu

en: Usage: xmms [options] [files] ...
    
    Options:
    --------
pl: Użycie: xmms [opcje] [pliki] ...
    
    Opcje:
    --------

en: Use '\' as a directory delimiter
pl: Rozdzielaj katalogi przy użyciu "\"

en: Use CD Index
pl: Korzystaj z indeksu płyt CD

en: Use CDDB
pl: Korzystaj z CDDB

en: Use X font
pl: Używaj czcionek X

en: Use alternate device:
pl: Użyj alternatywnego urządzenia:

en: Use authentication
pl: Uwierzytelnianie

en: Use fontsets (Enable for multi-byte charset support)
pl: Używaj zbiorów czcionek (przydatne przy czcionkach wielobajtowych)

en: Use interpolation
pl: Użyj interpolacji

en: Use meta-data in playlists
pl: Użyj metadanych w liście odtwarzania

en: Use proxy
pl: Używaj serwera proxy

en: Use realtime priority when available
pl: Używaj priorytetu czasu rzeczywistego (jeśli to możliwe)

en: Use remote host
pl: Użyj zdalnego serwera

en: Use software volume control
pl: Użyj programowej zmian głośności

en: Use surround mixing
pl: Użyj miksowania dookólnego

en: Username:
pl: Użytkownik:

en: Uzbek:
pl: Uzbekistański:

en: VISUALIZATION MENU
pl: MENU WIZUALIZACJI

en: VOLUME: %d%%
pl: GŁOŚNOŚĆ: %d%%

en: Version:
pl: Wersja:

en: Vietnamese:
pl: Wietnamski:

en: Visualization Plugins
pl: Wtyczki wizualizacji

en: Visualization plugins
pl: Wtyczki wizualizacji

en: Vocal
pl: Wokalna

en: Voice removal plugin %s
pl: Wtyczka usuwająca ludzki głos %s

en: Vol +
pl: Głośność +

en: Vol -
pl: Głośność -

en: Volume Down
pl: Ściszenie

en: Volume Up
pl: Podgłośnienie

en: Volume control:
pl: Zmiana głośności:

en: Volume controls Master not PCM
pl: Zmianiaj głośność poprzez kanał zbiorczy, nie PCM

en: Volume controls OSS mixer
pl: Zmiany głośności poprzez mikser OSS

en: Volume controls device:
pl: Urządzenie zmiany głośności:

en: Volume: (%)
pl: Głośność: (%)

en: Walloon:
pl: Waloński:

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Wave Player %s
pl: Odtwarzacz wave %s

en: Welsh:
pl: Walijski:

en: With Additional Help:
pl: Z dodatkową pomocą:

en: XMMS %s - Cross platform multimedia player
pl: XMMS %s - wieloplatformowy odtwarzacz multimedialny

en: XMMS ALSA Driver
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
    Author: Matthieu Sozeau (mattam@altern.org)
pl: XMMS - sterownik OSS
    
    Jest to program darmowy; możesz go rozprowadzać i/lub modyfikować
    zgodnie z zasadami GNU General Public License opublikowanymi przez
    Free Software Foundation; zarówno licencji w wersji 2, jak i w
    wersji późniejszej (jako opcja).
    
    Program ten jest rozprowadzany z nadzieją, że będzie użyteczny,
    ale BEZ ŻADNEJ GWARANCJI; nie zawierającej nawet gwarancji
    HANDLOWEJ lub ZASTOSOWANIA DO SZCZEGÓLNEGO CELU. Zobacz do
    GNU General Public License, aby uzyskać więcej informacji.
    
    Powinieneś otrzymać kopię GNU General Public License razem
    z tym programem; jeśli nie, napisz do Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
    Author: Matthieu Sozeau (mattam@altern.org)

en: XMMS BSD Sun Driver
    
    Copyright (c) 2001 CubeSoft Communications, Inc.
    Maintainer: <vedge at csoft.org>.
pl: Sterownik XMMS BSD Sun
    
    Copyright (c) 2001 CubeSoft Communications, Inc.
    Maintainer: <vedge at csoft.org>.

en: XMMS ESounD Plugin
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
pl: XMMS - wtyczka ESounD
    
     Jest to program darmowy; możesz go rozprowadzać i/lub modyfikować
    zgodnie z zasadami GNU General Public License opublikowanymi przez
    Free Software Foundation; zarówno licencji w wersji 2, jak i w
    wersji późniejszej (jako opcja).
    
    Program ten jest rozprowadzany z nadzieją, że będzie użyteczny,
    ale BEZ ŻADNEJ GWARANCJI; nie zawierającej nawet gwarancji
    HANDLOWEJ lub ZASTOSOWANIA DO SZCZEGÓLNEGO CELU. Zobacz do
    GNU General Public License, aby uzyskać więcej informacji.
    
    Powinieneś otrzymać kopię GNU General Public License razem
    z tym programem; jeśli nie, napisz do Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: XMMS Equalizer
pl: XMMS - korektor

en: XMMS IRman Configuration
pl: XMMS IRman - konfiguracja

en: XMMS IRman Plugin:
pl: XMMS - wtyczka IRman:

en: XMMS Joystick Configuration
pl: XMMS - konfiguracja joysticka

en: XMMS OSS Driver
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
pl: XMMS - sterownik OSS
    
    Jest to program darmowy; możesz go rozprowadzać i/lub modyfikować
    zgodnie z zasadami GNU General Public License opublikowanymi przez
    Free Software Foundation; zarówno licencji w wersji 2, jak i w
    wersji późniejszej (jako opcja).
    
    Program ten jest rozprowadzany z nadzieją, że będzie użyteczny,
    ale BEZ ŻADNEJ GWARANCJI; nie zawierającej nawet gwarancji
    HANDLOWEJ lub ZASTOSOWANIA DO SZCZEGÓLNEGO CELU. Zobacz do
    GNU General Public License, aby uzyskać więcej informacji.
    
    Powinieneś otrzymać kopię GNU General Public License razem
    z tym programem; jeśli nie, napisz do Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: XMMS Playlist
pl: XMMS - lista odtwarzania

en: XMMS Solaris Audio Driver
    
    Written by John Riddoch (jr@scms.rgu.ac.uk)
    with help from many contributors.
pl: XMMS - sterownik dźwiękowy dla Solarisa
    
    Napisany przez Johna Riddocha (jr@scms.rgu.ac.uk)
    z pomocą wielu współpracowników.

en: XMMS Voice Removal Plugin
    
    A simple voice removal plugin by Anders Carlsson <andersca@gnu.org>
pl: XMMS - wtyczka usuwająca głos
    
    Prosta wtyczka usuwająca głos ludzki,
    napisana przez Andersa Carlssona <anders.carlsson@gnu.org>

en: XMMS uses mixer exclusively.
pl: XMMS używa wyłącznie miksera

en: XMMS: Delete files?
pl: XMMS: Usunąć pliki?

en: XMMS: Files deleted
pl: XMMS: Usunięte pliki

en: Year
pl: Rok

en: Year:
pl: Rok:

en: Yes
pl: Tak

en: You cannot use the Disk Writer plugin
    when you're running in realtime mode.
pl: Nie można używać wtyczki zapisu na dysk,
    w trybie czasu rzeczywistego.

en: `%s' Button Setup
pl: Ustawienia przycisku "%s"

en: demand
pl: na żądanie

en: eSound Output Plugin %s
pl: Wtyczka wyjściowa eSound %s

en: higway (MMX)
pl: zaawansowane MMX

en: load
pl: przy odczycie

en: minutes:seconds
pl: minut:sekund

en: mpg123 decoding engine by Michael Hipp <mh@mpg123.de>
    Plugin by The XMMS team
pl: Mechanizm dekodujący mpg123 autorstwa Michaela Hippa <mh@mpg123.de>
    Wtyczka stworzona przez zespół twórców XMMS-a

en: pixels
pl: pikseli

en: play
pl: przy odtwarzaniu

en: seconds
pl: sekundy

en: unable to open port `%s' (%s)
pl: nie można otworzyć portu "%s" (%s)

en: use Album Gain/Peak
pl: użyj albumu uzyskanego/szczytowego

en: use Track Gain/Peak
pl: użyj ścieżki uzyskanej/szczytowej
